Team Scores
CLASS LL GIRLS
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by PLACE
----------------------------------------------------------------------------
1. Ridgefield
3 5 12 17 18 (24) (38) = 55
Laura Hergenrother, Sarah Guillaume, Caroline Carr, Hannah Fleming,
Jeanne Jacullo, Melissa Budicini, Molly Weeks
2. Glastonbury
8 9 10 15 20 (32) (39) = 62
Allison McArdle, Kaitlyn Hebert, Mari Larcheveque, Kelly Dickau, Sarah
Tobias, Kathryn Hastings, Kristen Arborio
3. Simsbury
19 21 33 35 36 (46)(111) = 144
Sarah Mattison, Caroline Smith, Casey Root, Haley Denninger, Abigail
Erasmus, Kelsey Novy, Erin Misericordia
4. Cheshire
7 13 23 31 74 (75) (83) = 148
Kathleen Kalbian, Kimberly Grove, Natalie Wickenheisser, Hannah
Purtell, Kendra Brown, Julie Trifone, Elizabeth Cunningham
5. New Milford
25 27 28 52 63 (67) (91) = 195
Jessica Noteware, Sofia Amaral, Marissa Stumpf, Carly Kleinstern,
Emily Day, Alexis Kersten, Nicole McCarthy
6. Danbury
16 43 48 50 57 (81) (97) = 214
Kristen Dakin, Brittany Kenyon, Kaleigh Constantine, Sarah Woxholdt,
Pauline Kaplan, Kerry Moore, Katie Demouth
7. Westhill
4 6 42 87 90 = 229
Claire Howlett, Nicole Ambrosecchio, Alison Ambrosecchio, Isabelle
Yick, Laura Schaffer
8. Hall
26 37 49 55 80 (93)(101) = 247
Elizabeth Salzman-Fiske, Taylor Coursey, Caroline Reynolds, Rachel
Aronow, Lydia Hixson, Ariana Adler, Gillian Hixson
9. Staples
2 29 53 85 89 (92) (95) = 258
Hannah Debalsi, Erica Hefnawy, Katharine Smith, Georgia Kursten,
Caroline Corbally, Angelee Parmar, Alexandra O'Kane
10. Norwich Free Academy
1 58 66 71 84 (104)(107) = 280
Brianna Lenehan, Reide Jacksin, Alyssa Field, Samantha Trombley,
Henley Smith, Evelyn Cournoyer, Erica Traini
10. Greenwich
22 51 59 69 79 (86)(106) = 280
Jennnifer Goggin, Sabrina Thurber, Kathryn Bernstein, Emily Hunt,
Elaine Harris, Kana Jitsuno, Emma Fountain
12. Newtown
14 30 62 94 105 (115)(119) = 305
Brianne Moulder, Hannah Schwartz, Talia Fappiano, Kelly Coughlin,
Sarah Mawdsley, Laura Hornby, Emily Peters
13. Amity
54 56 64 65 76 (96)(102) = 315
Lisa Gorham, Sarah Stein, Melissa Taggart, Minnie Chen, Claire Pite,
Grace Leyden, Marina Tomei
14. Southington
45 61 68 77 82 (98)(103) = 333
Megan Albert, Amanda Hamel, Jami Pliego, Christine Trovato, Lauren
Perkowski, Hannah Chamis, Raquel Romano
15. Manchester
40 72 73 100 109 (116)(124) = 394
Natalie Pacheco, Sarah Robbins, Rachel Suhie, Vanessa Corrao, Lily
Hoerner, Svea Millett, Emmalee Stewart
16. Trumbull
44 70 78 99 110 (114)(117) = 401
Rebecca Buck, Alexa Pfohl, Sara Steere, Paige Haviland, Olivia Nestro,
Julia Provenzano, Casey Healey
17. Shelton
34 47 88 112 123 (127) = 404
Emily McNeil, Alexa Merriam, Casey Douglas, Joelle Schumacher,
Courtney Russo, Judith Taylor
18. Fairfield Ludlowe
41 60 108 113 118 (120)(122) = 440
Kelly Walsh, Sydney Foulk, Julia Von Her, Anna Leatherwood, Mary Kate
Brown, Maddy O'Brien, Ellie Schroeder
19. Hamden
11 121 125 126 128 (129) = 511
Ashley Cambisaca, Sarah Cubells, Abigail Lieberman, Lia Acosta,
Isabella Mongillo, Rebecca Flores-Vitti
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by TIME
----------------------------------------------------------------------------
1. Ridgefield
19:36 19:48 20:25 20:46 20:48 ( 21:03) ( 21:30) = 1:41:23
Laura Hergenrother, Sarah Guillaume, Caroline Carr, Hannah Fleming,
Jeanne Jacullo, Melissa Budicini, Molly Weeks
2. Glastonbury
20:00 20:09 20:14 20:37 20:56 ( 21:16) ( 21:33) = 1:41:56
Allison McArdle, Kaitlyn Hebert, Mari Larcheveque, Kelly Dickau, Sarah
Tobias, Kathryn Hastings, Kristen Arborio
3. Cheshire
19:58 20:27 21:02 21:15 22:16 ( 22:19) ( 22:32) = 1:44:58
Kathleen Kalbian, Kimberly Grove, Natalie Wickenheisser, Hannah
Purtell, Kendra Brown, Julie Trifone, Elizabeth Cunningham
4. Simsbury
20:51 21:01 21:16 21:24 21:28 ( 21:42) ( 23:27) = 1:46:00
Sarah Mattison, Caroline Smith, Casey Root, Haley Denninger, Abigail
Erasmus, Kelsey Novy, Erin Misericordia
5. Westhill
19:42 19:49 21:39 22:41 22:43 = 1:46:34
Claire Howlett, Nicole Ambrosecchio, Alison Ambrosecchio, Isabelle
Yick, Laura Schaffer
6. New Milford
21:05 21:07 21:08 21:50 22:02 ( 22:09) ( 22:44) = 1:47:12
Jessica Noteware, Sofia Amaral, Marissa Stumpf, Carly Kleinstern,
Emily Day, Alexis Kersten, Nicole McCarthy
7. Staples
19:17 21:09 21:51 22:37 22:42 ( 22:46) ( 22:49) = 1:47:36
Hannah Debalsi, Erica Hefnawy, Katharine Smith, Georgia Kursten,
Caroline Corbally, Angelee Parmar, Alexandra O'Kane
8. Norwich Free Academy
18:51 21:57 22:08 22:14 22:36 ( 23:17) ( 23:19) = 1:47:46
Brianna Lenehan, Reide Jacksin, Alyssa Field, Samantha Trombley,
Henley Smith, Evelyn Cournoyer, Erica Traini
9. Danbury
20:41 21:40 21:44 21:49 21:55 ( 22:28) ( 23:00) = 1:47:49
Kristen Dakin, Brittany Kenyon, Kaleigh Constantine, Sarah Woxholdt,
Pauline Kaplan, Kerry Moore, Katie Demouth
10. Hall
21:07 21:29 21:47 21:52 22:27 ( 22:48) ( 23:14) = 1:48:42
Elizabeth Salzman-Fiske, Taylor Coursey, Caroline Reynolds, Rachel
Aronow, Lydia Hixson, Ariana Adler, Gillian Hixson
11. Greenwich
21:01 21:49 21:58 22:10 22:25 ( 22:39) ( 23:18) = 1:49:23
Jennnifer Goggin, Sabrina Thurber, Kathryn Bernstein, Emily Hunt,
Elaine Harris, Kana Jitsuno, Emma Fountain
12. Newtown
20:35 21:12 22:00 22:49 23:18 ( 23:48) ( 24:19) = 1:49:54
Brianne Moulder, Hannah Schwartz, Talia Fappiano, Kelly Coughlin,
Sarah Mawdsley, Laura Hornby, Emily Peters
13. Amity
21:52 21:53 22:03 22:06 22:23 ( 22:55) ( 23:15) = 1:50:17
Lisa Gorham, Sarah Stein, Melissa Taggart, Minnie Chen, Claire Pite,
Grace Leyden, Marina Tomei
14. Southington
21:41 21:59 22:10 22:24 22:29 ( 23:05) ( 23:17) = 1:50:43
Megan Albert, Amanda Hamel, Jami Pliego, Christine Trovato, Lauren
Perkowski, Hannah Chamis, Raquel Romano
15. Manchester
21:34 22:15 22:16 23:14 23:24 ( 23:59) ( 25:34) = 1:52:43
Natalie Pacheco, Sarah Robbins, Rachel Suhie, Vanessa Corrao, Lily
Hoerner, Svea Millett, Emmalee Stewart
16. Trumbull
21:40 22:11 22:24 23:12 23:26 ( 23:35) ( 24:01) = 1:52:53
Rebecca Buck, Alexa Pfohl, Sara Steere, Paige Haviland, Olivia Nestro,
Julia Provenzano, Casey Healey
17. Shelton
21:23 21:43 22:41 23:32 25:21 ( 26:11) = 1:54:40
Emily McNeil, Alexa Merriam, Casey Douglas, Joelle Schumacher,
Courtney Russo, Judith Taylor
18. Fairfield Ludlowe
21:36 21:58 23:20 23:34 24:17 ( 24:31) ( 25:10) = 1:54:45
Kelly Walsh, Sydney Foulk, Julia Von Her, Anna Leatherwood, Mary Kate
Brown, Maddy O'Brien, Ellie Schroeder
19. Hamden
20:15 25:05 25:36 25:43 26:18 ( 26:37) = 2:02:57
Ashley Cambisaca, Sarah Cubells, Abigail Lieberman, Lia Acosta,
Isabella Mongillo, Rebecca Flores-Vitti
CLASS L GIRLS
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by PLACE
----------------------------------------------------------------------------
1. Wilton
9 12 15 22 25 (37) (81) = 83
Alex Fiesel, Sarah Healy, Alosha Southern, Maddie Murphy, Mary Lynch,
Keiley Gaston, Kailey Troller
2. Darien
3 5 16 26 42 (43) (86) = 92
Anne Johnston, Grace Loh, Ellen Bauer, Sarah Colon, Katie Farren,
Sophie Long, Claire Walker
3. Pomperaug
7 13 17 32 34 (63) = 103
Sara Tarascio, Brittany Mendelson, Erin Gibbons, Kelly Gaffney, Sarah
Ollayos, Michaela Meyer
4. Fairfield Warde
1 14 23 29 39 (41) (61) = 106
Cate Allen, Caroline Keough, Hannah Dougherty, Kelly Powlishen, Roey
Mappa, Amanda Kuczo, Lia Joham
5. Conard
4 6 24 27 48 (75) (78) = 109
Shea Williams, Elizabeth Lagoy, Randa Griffin, Alana Waggoner, Olivia
Bourquin, Anne Wilson, Margaret Byrne
6. E.O. Smith
18 19 28 40 53 (59) (65) = 158
Miranda Cilfone, Annika Morrison, Michaela Martin, Andrea Ricci, Carli
Shroyer, Ana Barnes, Meghan Powers
7. Daniel Hand
11 21 30 45 58 (69) (77) = 165
Kathryn Phillips, Sheila Flaherty, Katherine Mazzeo, Sarah Odabashia,
Emma Zoeckler, Madeleine Yaggi, Charlotte Pardales
8. Mercy
2 10 51 55 66 (74) (80) = 184
Kaleigh Roberts, MacKenzie Pias, Allison McCormick, Allison Kiley,
Mikayla Mooney, Alexandra Piel, Mattie Carroll
9. Bristol Central
8 20 54 62 68 (91)(115) = 212
Nadia Kreciglowa, Natalie Kreciglowa, Angela Barton, Katie Curry,
Haley Knox, Amber Skinzera, Melissa Cummings
10. New Canaan
33 35 47 50 56 (70) (72) = 221
Olivia Hompe, Lana Delvecchio, Elizabeth Perry, Jenna Sachs, Isabel
Hetherington, Liz Gordon, Jane Reed
11. South Windsor
31 46 49 57 79 (92)(107) = 262
Kaitlin Bakas, Megan McAndrew, Melissa Jakaj, Katheryn Kruzick,
Alexandra Goslin, Jeanette Porcello, Kaitlyn Labonte
12. Naugatuck
36 52 76 88 97 (104)(112) = 349
Jordyn Allen, Samantha Hilse, Harmony Sturdivant, Courtney Morin,
Madison Beasley, Alexis Simmons, Heyi Cheng
13. Middletown
38 89 90 93 99 (127) = 409
Lauren Hodge, Courtney Pusz, Jamie Gassman, Ashley Comeau, Alyssa
Annino, Kayla Little
14. North Haven
60 67 87 95 122 (126) = 431
Dawn Hubbell, Erica Salvo, Elizabeth Stern, Zoe Esponda, Reaghan
Bathrick, Sydney Brooks
15. Farmington
44 82 94 111 118 (123) = 449
Kaeli Baker, Emily Williams, Chloe Swanson, Kayla Cunningham, Lauren
Debaeck, Morgan Lewis
16. Lyman Hall
83 85 98 100 101 (106)(110) = 467
Monica Demers, Vicky Pollack, Julia Neri, Lily Morenz, Taylor
Livingston, Hanan Sofiane, Birgetta Johnson
17. Kennedy
64 102 105 109 113 (117)(120) = 493
Deanna Jo Alberto, Erika Cavanaugh, Christie Ollero, Caitlin Silva,
Knychelle Passmore, Dominique Moss, Kimberly Woodin
17. Masuk
71 84 103 114 121 = 493
Eva Kocab, Dara Rubin, Alix Masuk, Briana Gralia, Lauren Hurley
19. Newington
73 96 108 116 119 (124)(125) = 512
Ashleigh Beauford, Laura Buonocore, Ashlee Santoro, Carolyn
Wawrzynowski, Nicole Lacasse, Mia Dulay, Tina Sawyer
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by TIME
----------------------------------------------------------------------------
1. Darien
19:46 20:03 20:51 21:17 22:02 ( 22:04) ( 23:50) = 1:43:59
Anne Johnston, Grace Loh, Ellen Bauer, Sarah Colon, Katie Farren,
Sophie Long, Claire Walker
2. Wilton
20:26 20:29 20:50 21:09 21:16 ( 21:47) ( 23:33) = 1:44:10
Alex Fiesel, Sarah Healy, Alosha Southern, Maddie Murphy, Mary Lynch,
Keiley Gaston, Kailey Troller
3. Conard
20:00 20:07 21:13 21:22 22:16 ( 23:23) ( 23:26) = 1:44:58
Shea Williams, Elizabeth Lagoy, Randa Griffin, Alana Waggoner, Olivia
Bourquin, Anne Wilson, Margaret Byrne
4. Fairfield Warde
19:36 20:49 21:12 21:23 22:00 ( 22:01) ( 22:55) = 1:45:00
Cate Allen, Caroline Keough, Hannah Dougherty, Kelly Powlishen, Roey
Mappa, Amanda Kuczo, Lia Joham
5. Pomperaug
20:08 20:48 20:59 21:34 21:37 ( 22:57) = 1:45:06
Sara Tarascio, Brittany Mendelson, Erin Gibbons, Kelly Gaffney, Sarah
Ollayos, Michaela Meyer
6. E.O. Smith
21:00 21:01 21:22 22:01 22:28 ( 22:49) ( 22:58) = 1:47:52
Miranda Cilfone, Annika Morrison, Michaela Martin, Andrea Ricci, Carli
Shroyer, Ana Barnes, Meghan Powers
7. Daniel Hand
20:27 21:07 21:27 22:10 22:46 ( 23:07) ( 23:25) = 1:47:57
Kathryn Phillips, Sheila Flaherty, Katherine Mazzeo, Sarah Odabashia,
Emma Zoeckler, Madeleine Yaggi, Charlotte Pardales
8. Mercy
19:44 20:26 22:23 22:35 23:01 ( 23:18) ( 23:31) = 1:48:09
Kaleigh Roberts, MacKenzie Pias, Allison McCormick, Allison Kiley,
Mikayla Mooney, Alexandra Piel, Mattie Carroll
9. Bristol Central
20:19 21:05 22:31 22:56 23:04 ( 24:00) ( 26:23) = 1:49:55
Nadia Kreciglowa, Natalie Kreciglowa, Angela Barton, Katie Curry,
Haley Knox, Amber Skinzera, Melissa Cummings
10. New Canaan
21:37 21:38 22:14 22:21 22:38 ( 23:07) ( 23:14) = 1:50:28
Olivia Hompe, Lana Delvecchio, Elizabeth Perry, Jenna Sachs, Isabel
Hetherington, Liz Gordon, Jane Reed
11. South Windsor
21:28 22:11 22:21 22:45 23:28 ( 24:10) ( 25:30) = 1:52:13
Kaitlin Bakas, Megan McAndrew, Melissa Jakaj, Katheryn Kruzick,
Alexandra Goslin, Jeanette Porcello, Kaitlyn Labonte
12. Naugatuck
21:40 22:25 23:25 23:54 24:44 ( 25:04) ( 25:55) = 1:56:08
Jordyn Allen, Samantha Hilse, Harmony Sturdivant, Courtney Morin,
Madison Beasley, Alexis Simmons, Heyi Cheng
13. Middletown
21:51 23:59 24:00 24:16 24:47 ( 29:44) = 1:58:53
Lauren Hodge, Courtney Pusz, Jamie Gassman, Ashley Comeau, Alyssa
Annino, Kayla Little
14. Lyman Hall
23:43 23:46 24:46 24:50 24:51 ( 25:23) ( 25:45) = 2:01:56
Monica Demers, Vicky Pollack, Julia Neri, Lily Morenz, Taylor
Livingston, Hanan Sofiane, Birgetta Johnson
15. North Haven
22:55 23:02 23:52 24:21 27:51 ( 29:01) = 2:02:01
Dawn Hubbell, Erica Salvo, Elizabeth Stern, Zoe Esponda, Reaghan
Bathrick, Sydney Brooks
16. Farmington
22:08 23:39 24:18 25:49 27:06 ( 27:56) = 2:03:00
Kaeli Baker, Emily Williams, Chloe Swanson, Kayla Cunningham, Lauren
Debaeck, Morgan Lewis
17. Kennedy
22:58 24:53 25:09 25:41 25:55 ( 26:43) ( 27:36) = 2:04:36
Deanna Jo Alberto, Erika Cavanaugh, Christie Ollero, Caitlin Silva,
Knychelle Passmore, Dominique Moss, Kimberly Woodin
18. Masuk
23:11 23:44 25:00 26:19 27:45 = 2:05:59
Eva Kocab, Dara Rubin, Alix Masuk, Briana Gralia, Lauren Hurley
19. Newington
23:17 24:33 25:37 26:35 27:20 ( 28:02) ( 28:31) = 2:07:22
Ashleigh Beauford, Laura Buonocore, Ashlee Santoro, Carolyn
Wawrzynowski, Nicole Lacasse, Mia Dulay, Tina Sawyer
CLASS MM GIRLS
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by PLACE
----------------------------------------------------------------------------
1. Avon
2 4 11 23 24 (25) (42) = 64
Rachael Rosow, Sara Stokesbury, Molly Hamel, Madi McHugh, Kate
McIntrye, Ryley Higgins, Hannah Fusaro
2. Guilford
12 13 17 29 38 (39) (41) = 109
Fiona Doolan, Carolyn Duman, Olivia Schultes, Sarah Bohan, Evelyn
Ferrall, Kathryn Nolan, Kirsten Morro
3. Branford
8 9 18 48 51 (61) (74) = 134
Maya Birney, Cyrene Nicholas, Anneliese Troidle, Jessica Lohret, Tracy
Crookston, April Simmons, Cleo Kyriakides
4. Berlin
21 28 31 33 37 (40) (60) = 150
Nicole Grieco, Kristen Madeia, Paige Young, Stefanie Parillo, Taylor
Lupini, Brittany Sullivan, Nicole Sylvain
5. New Fairfield
1 5 6 68 72 (86) (87) = 152
Gabrielle Richichi, Sabrina Rautter, Tiffany Brand, Elizabeth Crnic,
Sami Tripp, Erin Mahon, Maggie Cleary
6. Woodstock Academy
19 22 35 45 53 (55) (63) = 174
Lamarre Abby, Guilani Cassandra, Lane Kaitlin, Matsas Bridget,
Saracina Brooklyn, Brunelle Sabrina, Aubin Jewelia
7. Joel Barlow
16 43 47 50 67 (75) (80) = 223
Olivia Wilson, Marissa Dibella, Caitlin Neary, Gabrielle Lemma, Maddie
Frierson, Lindsay Doyle, Madeline Price
8. RHAM
3 30 52 66 73 (82) (90) = 224
Chrissy Bendzinski, Madeline Mondo, Marina Dabaghian, Mary Kate Cannon,
Nicole Parenchuck, Corinne Cannon, Olivia Mondo
9. Wethersfield
20 44 46 76 77 (78) (92) = 263
Nicole Varca, Rebecca Stefano, Helen Stec, Erica Teti, Katherine
Lamberti, Rebecca Hine, Kassandrah Banks
10. Fitch
27 34 54 65 93 (104)(107) = 273
Alana Olendorf, Sarah Dinovelli, Morgan Tess, Alicia Moroyoqui,
Vineela Kanagala, Mindy Fan, Daria McKenna
11. East Lyme
14 15 64 81 108 (110)(111) = 282
Eva Christensen, Kirsten Thompson, Zoe Smallidge, Megan Stoddard,
Hannah Stiles, Rebecca Alamo, Meagan Ryley
12. Bunnell
7 59 88 94 95 (112)(119) = 343
Lindsay Szuch, Julia Prusaczyk, Hailey Young, Kaytlyn Trower, Nicole
Terrizzi, Lesley Oliva, Ashley Young
13. Bristol Eastern
10 69 83 98 99 (114)(121) = 359
Mariah McPhee, Nahndi Ali, Emily Deloge, Ciera Thurston, Caroline
Boyce, Nina Pasqua, Rachal Isdanavich
14. Sacred Heart Academy
56 62 70 84 91 (96)(116) = 363
Sara Fagan, Molly Duffy, Elizabeth Hammerberg, Ashley Garcia, Morgan
Brokam, Michaela Matos, Nicolette Muro
15. Rockville
26 32 106 115 117 (128) = 396
Shayla Schoeneberger, Megan McCollum, Kailynn Violette, Ashley
Starrett, Mariah Wine, Taylor Burkhardt
16. Bacon Academy
57 58 97 105 120 = 437
Abby Stratton, Kate Hageman, Lauren Elmy, Katherine Brice, Megan Klein
17. Windsor
36 49 103 125 126 = 439
Sydnee Over, Candice Johnson, Ayanna McDougald, Roisin Coleman, Taylor
Brown
18. Torrington
71 79 89 101 123 (124)(127) = 463
Lindsey Mathieu, Ashlyn Cook, Emmy Fedor, Alison Prince, Paulina
Koloda, Thienthanh Trinh, Christina Hammer
19. Brookfield
85 100 102 109 113 (118)(122) = 509
Laura Pino, Kendra Lennon, Djenne Parris, Julia Rhyins, Alexandra
Finck, Ashlyn Murray, Megan Driscoll
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by TIME
----------------------------------------------------------------------------
1. Avon
19:38 20:09 20:43 21:32 21:34 ( 21:36) ( 22:04) = 1:43:36
Rachael Rosow, Sara Stokesbury, Molly Hamel, Madi McHugh, Kate
McIntrye, Ryley Higgins, Hannah Fusaro
2. New Fairfield
19:34 20:11 20:12 23:08 23:17 ( 24:14) ( 24:16) = 1:46:22
Gabrielle Richichi, Sabrina Rautter, Tiffany Brand, Elizabeth Crnic,
Sami Tripp, Erin Mahon, Maggie Cleary
3. Guilford
20:51 20:53 21:18 21:49 21:59 ( 22:00) ( 22:03) = 1:46:50
Fiona Doolan, Carolyn Duman, Olivia Schultes, Sarah Bohan, Evelyn
Ferrall, Kathryn Nolan, Kirsten Morro
4. Branford
20:36 20:40 21:19 22:27 22:31 ( 22:55) ( 23:29) = 1:47:33
Maya Birney, Cyrene Nicholas, Anneliese Troidle, Jessica Lohret, Tracy
Crookston, April Simmons, Cleo Kyriakides
5. Berlin
21:27 21:48 21:51 21:54 21:58 ( 22:01) ( 22:52) = 1:48:58
Nicole Grieco, Kristen Madeia, Paige Young, Stefanie Parillo, Taylor
Lupini, Brittany Sullivan, Nicole Sylvain
6. Woodstock Academy
21:20 21:29 21:56 22:16 22:34 ( 22:43) ( 22:57) = 1:49:35
Lamarre Abby, Guilani Cassandra, Lane Kaitlin, Matsas Bridget,
Saracina Brooklyn, Brunelle Sabrina, Aubin Jewelia
7. RHAM
20:06 21:50 22:32 23:06 23:21 ( 23:50) ( 24:26) = 1:50:55
Chrissy Bendzinski, Madeline Mondo, Marina Dabaghian, Mary Kate Cannon,
Nicole Parenchuck, Corinne Cannon, Olivia Mondo
8. Joel Barlow
21:17 22:07 22:25 22:30 23:07 ( 23:32) ( 23:46) = 1:51:26
Olivia Wilson, Marissa Dibella, Caitlin Neary, Gabrielle Lemma, Maddie
Frierson, Lindsay Doyle, Madeline Price
9. Wethersfield
21:21 22:08 22:20 23:37 23:38 ( 23:39) ( 24:29) = 1:53:04
Nicole Varca, Rebecca Stefano, Helen Stec, Erica Teti, Katherine
Lamberti, Rebecca Hine, Kassandrah Banks
10. Fitch
21:47 21:55 22:40 23:00 24:30 ( 25:03) ( 25:29) = 1:53:52
Alana Olendorf, Sarah Dinovelli, Morgan Tess, Alicia Moroyoqui,
Vineela Kanagala, Mindy Fan, Daria McKenna
11. East Lyme
21:03 21:09 22:58 23:49 25:34 ( 25:38) ( 25:45) = 1:54:33
Eva Christensen, Kirsten Thompson, Zoe Smallidge, Megan Stoddard,
Hannah Stiles, Rebecca Alamo, Meagan Ryley
12. Bunnell
20:29 22:51 24:19 24:39 24:41 ( 25:47) ( 26:23) = 1:56:59
Lindsay Szuch, Julia Prusaczyk, Hailey Young, Kaytlyn Trower, Nicole
Terrizzi, Lesley Oliva, Ashley Young
13. Sacred Heart Academy
22:45 22:56 23:13 24:04 24:27 ( 24:45) ( 25:57) = 1:57:25
Sara Fagan, Molly Duffy, Elizabeth Hammerberg, Ashley Garcia, Morgan
Brokam, Michaela Matos, Nicolette Muro
14. Bristol Eastern
20:41 23:11 24:02 24:56 24:57 ( 25:52) ( 26:50) = 1:57:47
Mariah McPhee, Nahndi Ali, Emily Deloge, Ciera Thurston, Caroline
Boyce, Nina Pasqua, Rachal Isdanavich
15. Rockville
21:41 21:53 25:28 25:55 26:11 ( 29:46) = 2:01:08
Shayla Schoeneberger, Megan McCollum, Kailynn Violette, Ashley
Starrett, Mariah Wine, Taylor Burkhardt
16. Bacon Academy
22:47 22:48 24:48 25:28 26:44 = 2:02:35
Abby Stratton, Kate Hageman, Lauren Elmy, Katherine Brice, Megan Klein
17. Torrington
23:16 23:43 24:21 24:59 27:07 ( 27:11) ( 29:05) = 2:03:26
Lindsey Mathieu, Ashlyn Cook, Emmy Fedor, Alison Prince, Paulina
Koloda, Thienthanh Trinh, Christina Hammer
18. Windsor
21:58 22:28 25:02 27:16 28:46 = 2:05:30
Sydnee Over, Candice Johnson, Ayanna McDougald, Roisin Coleman, Taylor
Brown
19. Brookfield
24:06 24:58 25:01 25:35 25:51 ( 26:15) ( 26:59) = 2:05:31
Laura Pino, Kendra Lennon, Djenne Parris, Julia Rhyins, Alexandra
Finck, Ashlyn Murray, Megan Driscoll
CLASS M GIRLS
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by PLACE
----------------------------------------------------------------------------
1. Tolland
3 4 5 25 33 (47) (75) = 70
Courtney Akerley, Molly Kozlowski, Melissa Caron, Shauna Maresh,
Savannah Gagnon, Victoria Cronin, Alexa Krause
2. Ellington
7 8 13 18 42 (84) (85) = 88
Anna Chamberland, Jennifer Hulstein, Kayla Sgarlata, Katie Lee, Rachel
Blinn, Kelsey Sgarlata, Annie Skorulski
3. Hillhouse
2 11 23 26 29 (76) = 91
Kellie Davis, Whitney Curtis, Precious Holmes, Sydney Curtis, Nia Ruth,
Jayvona McDaniel
4. Suffield
14 16 17 20 38 (46) = 105
Monique Labarre, Nina Begley, Laura Sweeney, Hannah Gardocki, Kellen
McGann, Katelyn Corr
5. Lewis Mills
1 12 37 41 53 (86) (87) = 144
Stephanie Deccy, Kristin Sullivan, Kelley McCahill, Tessa McNaboe,
Nicole Crockett, Sarah Sandefur, Alexi Beaulieu
6. Watertown
9 21 39 49 50 (56) (72) = 168
Zoe Kelly, Mary Szarkowicz, Kaley Langlois, Destinie Braun, Jillian
Woodring, Olivia Grella, Natalie Pesino
7. Wolcott
19 32 36 43 48 (62) = 178
Julia Bickford, Bridget Forte, Julia Vanasse, Meghan Kelly, Margaret
Forte, Amber Shippani
8. Ledyard
15 28 31 59 73 (82) (89) = 206
Jordan Houdeshell, Megan Brawner, Carina Mitchell, Leslie Rowland,
Yushan Minn Zhang, Ming May Zhang, Olivia Lyon
9. Bethel
22 34 40 52 63 (101) = 211
Sarah Whalen, Julia Fragomeli, Gallagher Gwenyth, Romana Pilipech,
Megan Wade, Victoria Maceira
10. Nonnewaug
24 27 51 57 64 (65) = 223
Bridget Nicholas, Raquel Riolo, Hanna Gregory, Katie Francis, Emmalee
Levesque, Sara Velleca
11. Northwestern
35 44 45 58 60 = 242
Kathleen Wysocki, Sidney Hock, Maggie Hahn, Maddie Malczynski, Jessica
Seymour
12. Waterford
10 30 71 79 90 (96)(100) = 280
Sara-Caitri Mandelburg, Jeannette Mooney, Genevieve Nuttall, Emily
Pyka, Sarah Coiro, Lilly Lenes, Jennifer Kohl
13. Jonathan Law
54 55 61 70 78 (92) (98) = 318
Catie Miller, Valerie Hiller, Maryann Lonergan, Lianne Maynard,
Destiny Jennings, Julia Maurer, Marissa Prizio
14. Sheehan
6 68 88 91 102 (104) = 355
Liz Fengler, Francesca Amarone, Rachael Carnale, Ashley Addona, Sarah
White, Amy Thai
15. Lauralton Hall
66 67 69 80 81 (83) (93) = 363
Alexandra Ende, Catherine McNeela, Ashley Luchini, Ali Luchini,
Marykate Firisin, Anna Lee Riccio, Lily Reed
16. East Haven
74 77 94 95 97 (99)(103) = 437
Alexis Hernandez, Emily Maffeo, Taylor Maffeo, Dana Ross, Michele
Kabel, Daniele Langan, Gabby Capuano
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by TIME
----------------------------------------------------------------------------
1. Tolland
19:58 20:33 20:45 21:50 22:11 ( 22:33) ( 24:47) = 1:45:17
Courtney Akerley, Molly Kozlowski, Melissa Caron, Shauna Maresh,
Savannah Gagnon, Victoria Cronin, Alexa Krause
2. Hillhouse
19:46 21:02 21:43 21:51 21:54 ( 24:48) = 1:46:16
Kellie Davis, Whitney Curtis, Precious Holmes, Sydney Curtis, Nia Ruth,
Jayvona McDaniel
3. Ellington
20:49 20:51 21:13 21:26 22:24 ( 25:16) ( 25:17) = 1:46:43
Anna Chamberland, Jennifer Hulstein, Kayla Sgarlata, Katie Lee, Rachel
Blinn, Kelsey Sgarlata, Annie Skorulski
4. Suffield
21:22 21:24 21:25 21:39 22:17 ( 22:32) = 1:48:07
Monique Labarre, Nina Begley, Laura Sweeney, Hannah Gardocki, Kellen
McGann, Katelyn Corr
5. Lewis Mills
19:28 21:11 22:17 22:23 22:50 ( 25:20) ( 25:37) = 1:48:09
Stephanie Deccy, Kristin Sullivan, Kelley McCahill, Tessa McNaboe,
Nicole Crockett, Sarah Sandefur, Alexi Beaulieu
6. Watertown
20:59 21:40 22:18 22:36 22:40 ( 23:10) ( 24:38) = 1:50:13
Zoe Kelly, Mary Szarkowicz, Kaley Langlois, Destinie Braun, Jillian
Woodring, Olivia Grella, Natalie Pesino
7. Wolcott
21:33 22:03 22:16 22:30 22:34 ( 24:03) = 1:50:56
Julia Bickford, Bridget Forte, Julia Vanasse, Meghan Kelly, Margaret
Forte, Amber Shippani
8. Bethel
21:41 22:14 22:19 22:49 24:08 ( 28:51) = 1:53:11
Sarah Whalen, Julia Fragomeli, Gallagher Gwenyth, Romana Pilipech,
Megan Wade, Victoria Maceira
9. Nonnewaug
21:44 21:51 22:45 23:12 24:08 ( 24:09) = 1:53:40
Bridget Nicholas, Raquel Riolo, Hanna Gregory, Katie Francis, Emmalee
Levesque, Sara Velleca
10. Ledyard
21:23 21:52 22:02 23:44 24:40 ( 25:10) ( 25:50) = 1:53:41
Jordan Houdeshell, Megan Brawner, Carina Mitchell, Leslie Rowland,
Yushan Minn Zhang, Ming May Zhang, Olivia Lyon
11. Northwestern
22:15 22:31 22:31 23:35 23:53 = 1:54:45
Kathleen Wysocki, Sidney Hock, Maggie Hahn, Maddie Malczynski, Jessica
Seymour
12. Waterford
21:01 22:01 24:36 25:03 25:55 ( 26:47) ( 27:30) = 1:58:36
Sara-Caitri Mandelburg, Jeannette Mooney, Genevieve Nuttall, Emily
Pyka, Sarah Coiro, Lilly Lenes, Jennifer Kohl
13. Jonathan Law
22:55 23:08 23:57 24:31 24:56 ( 26:29) ( 27:02) = 1:59:27
Catie Miller, Valerie Hiller, Maryann Lonergan, Lianne Maynard,
Destiny Jennings, Julia Maurer, Marissa Prizio
14. Lauralton Hall
24:11 24:15 24:30 25:06 25:09 ( 25:12) ( 26:30) = 2:03:11
Alexandra Ende, Catherine McNeela, Ashley Luchini, Ali Luchini,
Marykate Firisin, Anna Lee Riccio, Lily Reed
15. Sheehan
20:46 24:23 25:39 25:59 28:54 ( 29:56) = 2:05:41
Liz Fengler, Francesca Amarone, Rachael Carnale, Ashley Addona, Sarah
White, Amy Thai
16. East Haven
24:43 24:51 26:45 26:46 26:52 ( 27:23) ( 28:58) = 2:09:57
Alexis Hernandez, Emily Maffeo, Taylor Maffeo, Dana Ross, Michele
Kabel, Daniele Langan, Gabby Capuano
CLASS SS GIRLS
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by PLACE
----------------------------------------------------------------------------
1. Griswold
6 18 19 21 26 (52) (82) = 90
Meagan Perez, Krystn Larose, Alyssa Brehler, Magen Faxlanger, Melina
Labossiere, Claudia Marsh, Thara Saint-Surin
2. Plainfield
1 4 23 40 41 (50) (91) = 109
Kerri Ruffo, Elizabeth Learned, Haley Beausoloeil, Susan Zheng,
Kathryn Sanborn, Kathleen Silveira, Michaela Ruillard
3. East Hampton
12 14 16 29 47 (55) (89) = 118
Lindsay Stoldt, McKenzie Boyce, Sydney Georgiades, Amber Sekoll,
Madison Boyce, Hannah Cook, Shannon Walsh
4. Granby Memorial
9 11 33 42 67 (78) (87) = 162
Ashley Piccirillo-Hor, Alexa Cipkas, Paige Kibby, Amanda Rackliff,
Jamie Moffa, Alyssa August, Madison Fink
5. Old Saybrook
7 13 39 54 58 (62) (86) = 171
Mahlah Givehand, Erin Daley, Kristy Ledwith, Kristina Gosselin,
Daniell Lemay, Megan Rubano, Katie Beezer
6. Oxford
20 32 35 36 60 (88)(103) = 183
Savada Robinson, Elizabeth Racsko, Rebecca Buswell, Brianna Hoffner,
Becky Gumbrewicz, Lindsey Koski, Elsie Aubry
7. Northwest Catholic
10 24 28 45 81 (113)(116) = 188
Mary McNally, Elizabeth Lathrop, Megan Grandell, Haley Derlinga,
Caroline Gill, Kathleen Yorio, Michelle Bach
8. East Catholic
2 34 46 57 59 = 198
Grace Gothers, Kearney Worthingon, Emma Dolen, Llaria Monteleone,
Maryelizabe Henderson
9. Haddam-Killingworth
5 31 51 56 63 (90) = 206
Maddie Brandon, Manalie Hyde, Emma Clark, Annelise Walsh, Taylor
Schultz, Sydney Hyde
10. Valley Regional
3 22 30 76 77 (84) (96) = 208
Samantha McKosky, Sarah Hammond, Holly Riccitelli, Anna D'Agostino,
Neve Flynn, Aliza Dube, Maggie Klin
11. Woodland
17 43 44 48 61 (94)(104) = 213
Mary Sardinskas, Stephanie Kiley, Clara Drozdowski, Kailyn Accetura,
Kelsey Mitchell, Miranda Moffat, Angeline Rosato
12. Stonington
15 37 70 71 75 (80) (83) = 268
Antonia Reynolds, Anna Bornstein, Elise Huysman, Serena Monteiro,
Caralyn Granato, Margaret Rolfe, Joni Moody
13. Coginchaug
25 49 64 66 85 (93)(101) = 289
Kelly Halligan, Samantha Drop, Bailey Thayer, Natalie Swanson,
Samantha Vigue, Sydney Altschuler, Rachel Kowalski
14. Cromwell
8 27 69 102 115 = 321
Nicole Faucette, Sofia Lavrentyeva, Emily Bacon, Alyssa Townsend,
Shelly Delaney
15. Weston
38 65 68 106 117 = 394
Sara Schweitzer, Mia Dimeglio, Zoe Zegers, Helena Low, Christina
Luminoso
16. St. Joseph
53 73 95 99 100 (105)(108) = 420
Christine Zangrillo, Mackenzie Spadinger, Lauren Fitzsimmons, Lina
Vivo, Christina Sylvester, Cheyenne Ahmad, Marissa Dimaria
17. Holy Cross
72 74 79 98 111 (112) = 434
Melanie Mancini, Kayla Tucker, Julia Walters, Ashley Lopez, Christina
O'Neil, Veronica Tripodi
18. Rocky Hill
92 97 107 109 110 (114) = 515
Jackie Saucier, Margaret Begen, McKayla Poliquin, Caitlyn Rowe,
Jessica Greenspan, Laura Dobmeier
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by TIME
----------------------------------------------------------------------------
1. Plainfield
19:40 20:26 22:06 22:43 22:44 ( 23:12) ( 25:35) = 1:47:39
Kerri Ruffo, Elizabeth Learned, Haley Beausoloeil, Susan Zheng,
Kathryn Sanborn, Kathleen Silveira, Michaela Ruillard
2. Griswold
20:53 21:40 21:42 21:59 22:19 ( 23:18) ( 24:39) = 1:48:33
Meagan Perez, Krystn Larose, Alyssa Brehler, Magen Faxlanger, Melina
Labossiere, Claudia Marsh, Thara Saint-Surin
3. East Hampton
21:09 21:16 21:20 22:31 23:06 ( 23:30) ( 25:19) = 1:49:22
Lindsay Stoldt, McKenzie Boyce, Sydney Georgiades, Amber Sekoll,
Madison Boyce, Hannah Cook, Shannon Walsh
4. Granby Memorial
20:57 21:05 22:37 22:55 24:11 ( 24:33) ( 24:59) = 1:51:45
Ashley Piccirillo-Hor, Alexa Cipkas, Paige Kibby, Amanda Rackliff,
Jamie Moffa, Alyssa August, Madison Fink
5. Old Saybrook
20:54 21:13 22:42 23:28 23:32 ( 23:48) ( 24:49) = 1:51:49
Mahlah Givehand, Erin Daley, Kristy Ledwith, Kristina Gosselin,
Daniell Lemay, Megan Rubano, Katie Beezer
6. East Catholic
19:55 22:37 23:03 23:32 23:38 = 1:52:45
Grace Gothers, Kearney Worthingon, Emma Dolen, Llaria Monteleone,
Maryelizabe Henderson
7. Northwest Catholic
21:03 22:08 22:30 23:02 24:34 ( 28:09) ( 30:05) = 1:53:17
Mary McNally, Elizabeth Lathrop, Megan Grandell, Haley Derlinga,
Caroline Gill, Kathleen Yorio, Michelle Bach
8. Oxford
21:56 22:36 22:38 22:39 23:42 ( 25:08) ( 26:44) = 1:53:31
Savada Robinson, Elizabeth Racsko, Rebecca Buswell, Brianna Hoffner,
Becky Gumbrewicz, Lindsey Koski, Elsie Aubry
9. Haddam-Killingworth
20:27 22:35 23:13 23:31 23:49 ( 25:24) = 1:53:35
Maddie Brandon, Manalie Hyde, Emma Clark, Annelise Walsh, Taylor
Schultz, Sydney Hyde
10. Valley Regional
20:20 22:03 22:32 24:31 24:32 ( 24:42) ( 26:07) = 1:53:58
Samantha McKosky, Sarah Hammond, Holly Riccitelli, Anna D'Agostino,
Neve Flynn, Aliza Dube, Maggie Klin
11. Woodland
21:21 22:57 23:01 23:10 23:43 ( 25:51) ( 27:05) = 1:54:12
Mary Sardinskas, Stephanie Kiley, Clara Drozdowski, Kailyn Accetura,
Kelsey Mitchell, Miranda Moffat, Angeline Rosato
12. Stonington
21:17 22:40 24:14 24:16 24:30 ( 24:33) ( 24:40) = 1:56:57
Antonia Reynolds, Anna Bornstein, Elise Huysman, Serena Monteiro,
Caralyn Granato, Margaret Rolfe, Joni Moody
13. Coginchaug
22:17 23:11 23:55 24:10 24:47 ( 25:50) ( 26:34) = 1:58:20
Kelly Halligan, Samantha Drop, Bailey Thayer, Natalie Swanson,
Samantha Vigue, Sydney Altschuler, Rachel Kowalski
14. Cromwell
20:56 22:20 24:13 26:38 29:31 = 2:03:38
Nicole Faucette, Sofia Lavrentyeva, Emily Bacon, Alyssa Townsend,
Shelly Delaney
15. St. Joseph
23:26 24:26 25:57 26:20 26:32 ( 27:29) ( 27:47) = 2:06:41
Christine Zangrillo, Mackenzie Spadinger, Lauren Fitzsimmons, Lina
Vivo, Christina Sylvester, Cheyenne Ahmad, Marissa Dimaria
16. Holy Cross
24:24 24:28 24:33 26:16 28:00 ( 28:05) = 2:07:41
Melanie Mancini, Kayla Tucker, Julia Walters, Ashley Lopez, Christina
O'Neil, Veronica Tripodi
17. Weston
22:42 24:08 24:12 27:37 30:46 = 2:09:25
Sara Schweitzer, Mia Dimeglio, Zoe Zegers, Helena Low, Christina
Luminoso
18. Rocky Hill
25:42 26:07 27:44 27:49 27:50 ( 28:35) = 2:15:12
Jackie Saucier, Margaret Begen, McKayla Poliquin, Caitlyn Rowe,
Jessica Greenspan, Laura Dobmeier
CLASS S GIRLS
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by PLACE
----------------------------------------------------------------------------
1. Immaculate
3 4 7 9 11 (19) (38) = 34
Maggie Christe, Carly Schuyler, Jessica Wojnicki, Jenna Gasparinni,
Maeve Reilly, Sarah Baker, Jillian Mitchell
2. Thomaston
1 2 6 30 33 (42) (45) = 72
Cameron Chaplen, Sabrina Olsen, Becky Perugini, Sarah Guay, Sammi
Breier, Charlie Eberhardt, Hannah Abbott
3. Bolton
5 18 23 26 27 (29) = 99
Samantha Nyser, Julia Assard, Zoe Ounpuu-Adams, Rachel Chambers, Emily
Fiano, Leah Seften
4. Old Lyme
12 20 21 41 61 (76) (98) = 155
Abbey Guitar, Jenna Duxbury, Meghan Trausch, Kris Olson, Alison Scott,
Ally McCarthy, Georgia Cummins
5. Shepaug Valley
8 14 35 62 71 (83) = 190
Clara Wolfe, Kelsey Hall, Kendall Ross, Sarah Williams, Jemma Roche,
Brooke Parker
6. Canton
22 34 43 46 54 (65) (68) = 199
Emma Frawley, Leigh-Ana Rossito, Emily Coleman, Eliza Chekas, Emily
Jarka, Miranda Fitzpatrick, Jill Casey
7. Litchfield
31 32 36 51 59 (66) (85) = 209
Olivia Norland, Sophia Sabella, Sarah Simaitis, Natalie Whibey,
Chelsea Hayward, Marissa Concilio, Sierra Markelon
8. Coventry
13 49 52 53 87 (92)(101) = 254
Hannah Goodale, Heather Strauss, Amanda Joslin, Meghan Boudreau, Emma
Gould, Emma Grimaldi, Megan Oliphant
8. Portland
24 37 57 67 69 (72) (94) = 254
Shelly Ziegler, Brooke Townsend, Paige Wache, Mikaela Smith, Blake Law,
Maria D'Angelo, Kiley Lord
10. St. Bernard
15 48 58 64 86 (89) = 271
Heather Wallace, Kaelin Smith, Corrie Meehan, Kathryn McKinley, Hattie
Grant, Erica Massad
11. St. Paul Catholic
16 28 73 79 110 (111) = 306
Kara Lipka, Emily Lindsley, Emma Bartley, Stephanie Speaker, Erica
Osowiski, Kelly Dibiaso
12. Hale Ray
40 55 56 74 88 (95)(100) = 313
Everest Peacock, Becky Pease, Jordyn Dubois, Courtney Fiala, Lindsay
Pattavinam, Melissa Cappitella, Liana Michaud
13. Stafford
47 50 75 81 105 (106) = 358
Rachel Gallison, Erica Lawlor, Raeanna Tumel, Alyson Pisciotta, Anna
Smith, Hannah Wood
14. Sacred Heart
17 77 78 91 99 = 362
Anna Guay, Carlie Vallaincourt, Caitlin Mulhall, Julie Frenis, Nora
Colgan
15. Lyman Memorial
25 60 80 102 103 = 370
Hannah Kaplan, Carley Dolan, Rebecca White, Daniele Aguilera, Ali
Kaplin
16. Wamogo
10 70 82 104 113 = 379
Robin Carlson, Evangeline Marecki, Michelle Gregoire, Katherine
Johnson, Mikayla Hood
17. Parish Hill
39 84 90 96 97 (108)(112) = 406
Samantha Card, Angellina Martinez, Molly Miller, Courtney Beaulieu,
Molly O'Connor, Cassidy Allen, Lily Rowntree
18. East Granby
44 63 93 107 109 (114) = 416
Casey Tobin, Allison Dube, Melanie Sobota, Francesca Brose, Val
Winalski, Kendall Comstock
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by TIME
----------------------------------------------------------------------------
1. Immaculate
19:58 20:04 20:57 21:10 21:31 ( 22:18) ( 23:31) = 1:43:40
Maggie Christe, Carly Schuyler, Jessica Wojnicki, Jenna Gasparinni,
Maeve Reilly, Sarah Baker, Jillian Mitchell
2. Thomaston
19:29 19:32 20:29 22:55 23:05 ( 23:42) ( 23:55) = 1:45:30
Cameron Chaplen, Sabrina Olsen, Becky Perugini, Sarah Guay, Sammi
Breier, Charlie Eberhardt, Hannah Abbott
3. Bolton
20:17 21:58 22:30 22:36 22:36 ( 22:49) = 1:49:57
Samantha Nyser, Julia Assard, Zoe Ounpuu-Adams, Rachel Chambers, Emily
Fiano, Leah Seften
4. Old Lyme
21:40 22:26 22:27 23:34 24:54 ( 25:46) ( 26:48) = 1:55:01
Abbey Guitar, Jenna Duxbury, Meghan Trausch, Kris Olson, Alison Scott,
Ally McCarthy, Georgia Cummins
5. Shepaug Valley
21:04 21:53 23:10 24:58 25:19 ( 26:02) = 1:56:24
Clara Wolfe, Kelsey Hall, Kendall Ross, Sarah Williams, Jemma Roche,
Brooke Parker
6. Canton
22:28 23:06 23:45 23:56 24:26 ( 25:06) ( 25:13) = 1:57:41
Emma Frawley, Leigh-Ana Rossito, Emily Coleman, Eliza Chekas, Emily
Jarka, Miranda Fitzpatrick, Jill Casey
7. Litchfield
22:59 23:03 23:16 24:20 24:38 ( 25:07) ( 26:12) = 1:58:16
Olivia Norland, Sophia Sabella, Sarah Simaitis, Natalie Whibey,
Chelsea Hayward, Marissa Concilio, Sierra Markelon
8. Portland
22:32 23:28 24:29 25:11 25:14 ( 25:24) ( 26:40) = 2:00:54
Shelly Ziegler, Brooke Townsend, Paige Wache, Mikaela Smith, Blake Law,
Maria D'Angelo, Kiley Lord
9. Coventry
21:53 24:08 24:21 24:26 26:19 ( 26:29) ( 27:14) = 2:01:07
Hannah Goodale, Heather Strauss, Amanda Joslin, Meghan Boudreau, Emma
Gould, Emma Grimaldi, Megan Oliphant
10. St. Bernard
21:55 24:06 24:30 25:05 26:17 ( 26:24) = 2:01:53
Heather Wallace, Kaelin Smith, Corrie Meehan, Kathryn McKinley, Hattie
Grant, Erica Massad
11. Hale Ray
23:32 24:27 24:28 25:25 26:22 ( 26:41) ( 26:59) = 2:04:14
Everest Peacock, Becky Pease, Jordyn Dubois, Courtney Fiala, Lindsay
Pattavinam, Melissa Cappitella, Liana Michaud
12. St. Paul Catholic
21:56 22:42 25:24 25:52 28:45 ( 28:49) = 2:04:39
Kara Lipka, Emily Lindsley, Emma Bartley, Stephanie Speaker, Erica
Osowiski, Kelly Dibiaso
13. Sacred Heart
21:56 25:46 25:47 26:25 26:54 = 2:06:48
Anna Guay, Carlie Vallaincourt, Caitlin Mulhall, Julie Frenis, Nora
Colgan
14. Stafford
24:02 24:12 25:43 25:55 27:57 ( 28:21) = 2:07:49
Rachel Gallison, Erica Lawlor, Raeanna Tumel, Alyson Pisciotta, Anna
Smith, Hannah Wood
15. Lyman Memorial
22:34 24:44 25:53 27:22 27:34 = 2:08:07
Hannah Kaplan, Carley Dolan, Rebecca White, Daniele Aguilera, Ali
Kaplin
16. Wamogo
21:15 25:17 25:59 27:43 29:00 = 2:09:14
Robin Carlson, Evangeline Marecki, Michelle Gregoire, Katherine
Johnson, Mikayla Hood
17. Parish Hill
23:32 26:06 26:25 26:44 26:45 ( 28:39) ( 28:54) = 2:09:32
Samantha Card, Angellina Martinez, Molly Miller, Courtney Beaulieu,
Molly O'Connor, Cassidy Allen, Lily Rowntree
18. East Granby
23:54 25:02 26:38 28:35 28:42 ( 29:19) = 2:12:51
Casey Tobin, Allison Dube, Melanie Sobota, Francesca Brose, Val
Winalski, Kendall Comstock
CLASS LL BOYS
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by PLACE
----------------------------------------------------------------------------
1. Danbury
4 9 18 24 39 (40) (44) = 94
Nicholas Carlsen, Mickey Kozak, Patrick Healey, Zachary Stemple, Ryan
Ansel, Ryan Fox, James Quintanilla
2. New Milford
11 16 26 34 58 (72) (88) = 145
John Hansell, Ryan Clarke, Jay Humphreys, Zachary Guptill, Hugh Sichel,
Gregory Hansell, Adam Dengler
3. Simsbury
6 12 17 53 64 (71) (82) = 152
Jack Genovese, Kyle Heubner, Nathaniel Lungarini, Philip Brown, Daniel
Schmetterling, David Schmetterling, Andrew Gutierrez
4. Newtown
3 7 28 37 81 (96)(155) = 156
Jake Feinstein, Mitchell Russo, Chris Gamble, Paul Mangiafico, Robert
Russo, Joey Whelan, Nathaniel Steinebray
5. Ridgefield
2 10 23 54 68 (76) (83) = 157
Trevor Hopper, Kristian Sogaard, Clint Corso, Gabriel Altopp, McCall
Keller, Ethan Realander, Steven Ignatowich
6. Amity
19 29 35 38 46 (51) (75) = 167
Shae Belenski, Brian Dunleavy, Connor Dunleavy, Michael Yuan, Anthony
Barletta, Aaron Barkin, Brian Mosher
7. Xavier
13 14 25 65 78 (97)(116) = 195
Zachary Williams, Peter Strom, Mitchell Brown, Matt Pias, Dan Hergott,
John O'Hara, Sabastian Herrera
8. Fairfield Prep
21 22 45 56 67 (92)(120) = 211
Andrew Thane, James Mulliken, Alec Hilton, Scott Ball, Raphael Kinney,
Matthew Scholl, George Crist
9. Staples
1 31 47 63 84 (91)(118) = 226
Henry Wynne, Oliver Hickson, Patrick Nolan, Peter Elkind, Samuel Cohen,
Jake Berman, Brad Payne
10. Cheshire
32 36 59 69 70 (77)(102) = 266
Lucas Marcouiller, Sagar Nakrani, Rafael Phillips, Mark Fusco, Samuel
Brown, Russell Adam, Benjamin Kaplan
11. Conard
27 30 42 87 110 (130)(162) = 296
Evan Ferguson-Hull, Alec Ferguson-Hull, Theodore Monyak, Brendon
Rossmeisl, Jacob Binder, Benjamin McMahon, Andrew Bertini
12. Hall
8 41 52 111 124 (128)(129) = 336
Zachary Magin, Christopher Ahlquist, Grant O'Connor, Zachary Feiner,
Jason Solinsky, Max Aronow, Devon Aldave
13. Glastonbury
20 33 73 107 109 (113)(168) = 342
Patrick Shiring, Randall Neish, Ryan Day, Connor Leahy, Gabe Julian,
Hayes Watson, Ryan Fagan
14. South Windsor
43 55 74 101 115 (117)(143) = 388
Ethan Gasta, Michael Stoker, Cooper Goslin, Ryan Karzar, Connor Grothe,
Michael Wicks, Kenneth Erikson
15. Greenwich
57 94 98 99 100 (133)(150) = 448
Mark Jarombek, Andrew Jarombek, Daniel Wilbanks, John Sulich,
Sebastian Oe, Spencer Helmrich, Christopher Fenaroli
16. Norwich Free Academy
50 85 105 106 121 (123)(159) = 467
Kyle Liang, Dustin Plourde, Tyler Sholes, Niceforo Reyes, Preston
Spicer, Normand Manning, Matthew Simpson
17. Hamden
61 89 90 104 125 (134)(148) = 469
Ryan Pearl, Charles Hammerberg, Lee (albert Acosta, Theodore (s Lynn,
Dan Tozzi, Calum Wright, Cj Ocasio
18. Trumbull
62 79 80 126 132 (145)(147) = 479
Austin Held, Rami Mohamed, Nicholas Laskos, Zack Teixiera, Shane
Romancheck, Kevin Crossley, Mike Calhoun
19. Southington
60 86 95 112 131 (137)(160) = 484
Nicholas Garcia, Benjamin Gibbons, Joseph Pappalardo, Damiaen Florian,
Jack Myers, Colin Murphy, Kyle Summa
20. Kennedy
5 49 138 158 171 (177)(178) = 521
John Ducham, William Ducham, Brent Williams, Grant Stuarte, Robert
Black, Felix Toribio, Jon Gaynor
21. Manchester
15 108 135 141 142 (161) = 541
Patrick Dibble, Quintin Dailey, Joseph Ruggiero, Matthew Reichelt,
Robert Adams-Michaud, Jakob Lopez
22. Norwalk
48 103 114 139 140 (163)(170) = 544
Ezequiel Rodriguez, Edwin Rosales, Chris Bonebrake, Ian McGrath, Malik
Weir, Jeremy Falcone, Doug Bretherton
23. Shelton
93 119 122 127 136 (157)(165) = 597
Jacob Martin, Joseph Edelstein, Christopher Buchanan, Jacob Mabee,
Liam Fama, Chase Arsenault, Seth Shuster
24. Newington
66 149 151 153 166 (172)(176) = 685
Thomas Ropes, Evan Mach, Michael Schumacher, Andrew Debella, Samuel
Lostocco, Troy Gagnon, Joshua Brown
25. New Britain
144 154 156 164 167 (174) = 785
Liam Kane, Andrew Vega, Efrain Delgado, Jose Delgado, Thomas Grubenau,
Damien Westerman
26. Westhill
146 169 173 175 180 (181) = 843
Larry Yancy, Tom Andrianos, Ryan Daly, Connor Matheny, Vladaslav Vlad,
Jacob Schwartz
27. West Haven
152 179 182 183 184 = 880
Louis Lubin, Coleman Walsh, Chris Blagmon, Marcus Garcia, Eddie Lugo
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by TIME
----------------------------------------------------------------------------
1. Danbury
16:27 16:45 16:58 17:08 17:19 ( 17:19) ( 17:22) = 1:24:37
Nicholas Carlsen, Mickey Kozak, Patrick Healey, Zachary Stemple, Ryan
Ansel, Ryan Fox, James Quintanilla
2. Newtown
16:06 16:32 17:11 17:18 17:55 ( 18:12) ( 19:44) = 1:25:02
Jake Feinstein, Mitchell Russo, Chris Gamble, Paul Mangiafico, Robert
Russo, Joey Whelan, Nathaniel Steinebray
3. Ridgefield
16:01 16:46 17:06 17:36 17:48 ( 17:53) ( 17:58) = 1:25:17
Trevor Hopper, Kristian Sogaard, Clint Corso, Gabriel Altopp, McCall
Keller, Ethan Realander, Steven Ignatowich
4. Simsbury
16:31 16:51 16:57 17:34 17:44 ( 17:51) ( 17:57) = 1:25:37
Jack Genovese, Kyle Heubner, Nathaniel Lungarini, Philip Brown, Daniel
Schmetterling, David Schmetterling, Andrew Gutierrez
5. New Milford
16:49 16:55 17:10 17:17 17:41 ( 17:51) ( 18:02) = 1:25:52
John Hansell, Ryan Clarke, Jay Humphreys, Zachary Guptill, Hugh Sichel,
Gregory Hansell, Adam Dengler
6. Amity
16:59 17:11 17:17 17:18 17:27 ( 17:33) ( 17:52) = 1:26:12
Shae Belenski, Brian Dunleavy, Connor Dunleavy, Michael Yuan, Anthony
Barletta, Aaron Barkin, Brian Mosher
7. Staples
15:49 17:16 17:27 17:44 17:59 ( 18:07) ( 18:27) = 1:26:15
Henry Wynne, Oliver Hickson, Patrick Nolan, Peter Elkind, Samuel Cohen,
Jake Berman, Brad Payne
8. Xavier
16:52 16:53 17:09 17:45 17:55 ( 18:12) ( 18:26) = 1:26:34
Zachary Williams, Peter Strom, Mitchell Brown, Matt Pias, Dan Hergott,
John O'Hara, Sabastian Herrera
9. Fairfield Prep
17:01 17:02 17:24 17:39 17:47 ( 18:07) ( 18:29) = 1:26:53
Andrew Thane, James Mulliken, Alec Hilton, Scott Ball, Raphael Kinney,
Matthew Scholl, George Crist
10. Cheshire
17:16 17:18 17:41 17:49 17:49 ( 17:54) ( 18:14) = 1:27:53
Lucas Marcouiller, Sagar Nakrani, Rafael Phillips, Mark Fusco, Samuel
Brown, Russell Adam, Benjamin Kaplan
11. Conard
17:10 17:14 17:20 18:02 18:21 ( 18:39) ( 20:05) = 1:28:07
Evan Ferguson-Hull, Alec Ferguson-Hull, Theodore Monyak, Brendon
Rossmeisl, Jacob Binder, Benjamin McMahon, Andrew Bertini
12. Hall
16:41 17:20 17:33 18:22 18:36 ( 18:38) ( 18:39) = 1:28:32
Zachary Magin, Christopher Ahlquist, Grant O'Connor, Zachary Feiner,
Jason Solinsky, Max Aronow, Devon Aldave
13. Glastonbury
17:00 17:17 17:51 18:19 18:21 ( 18:23) ( 20:19) = 1:28:48
Patrick Shiring, Randall Neish, Ryan Day, Connor Leahy, Gabe Julian,
Hayes Watson, Ryan Fagan
14. South Windsor
17:21 17:38 17:52 18:14 18:25 ( 18:26) ( 19:05) = 1:29:30
Ethan Gasta, Michael Stoker, Cooper Goslin, Ryan Karzar, Connor Grothe,
Michael Wicks, Kenneth Erikson
15. Greenwich
17:40 18:09 18:12 18:13 18:13 ( 18:47) ( 19:28) = 1:30:27
Mark Jarombek, Andrew Jarombek, Daniel Wilbanks, John Sulich,
Sebastian Oe, Spencer Helmrich, Christopher Fenaroli
16. Norwich Free Academy
17:32 18:00 18:17 18:18 18:31 ( 18:33) ( 19:49) = 1:30:38
Kyle Liang, Dustin Plourde, Tyler Sholes, Niceforo Reyes, Preston
Spicer, Normand Manning, Matthew Simpson
17. Hamden
17:42 18:06 18:06 18:15 18:36 ( 18:47) ( 19:26) = 1:30:45
Ryan Pearl, Charles Hammerberg, Lee (albert Acosta, Theodore (s Lynn,
Dan Tozzi, Calum Wright, Cj Ocasio
18. Trumbull
17:43 17:55 17:55 18:37 18:46 ( 19:13) ( 19:16) = 1:30:56
Austin Held, Rami Mohamed, Nicholas Laskos, Zack Teixiera, Shane
Romancheck, Kevin Crossley, Mike Calhoun
19. Southington
17:42 18:01 18:09 18:23 18:42 ( 18:54) ( 19:50) = 1:30:57
Nicholas Garcia, Benjamin Gibbons, Joseph Pappalardo, Damiaen Florian,
Jack Myers, Colin Murphy, Kyle Summa
20. Norwalk
17:29 18:15 18:24 18:57 18:57 ( 20:08) ( 20:27) = 1:32:02
Ezequiel Rodriguez, Edwin Rosales, Chris Bonebrake, Ian McGrath, Malik
Weir, Jeremy Falcone, Doug Bretherton
21. Manchester
16:53 18:20 18:48 19:04 19:04 ( 19:54) = 1:32:09
Patrick Dibble, Quintin Dailey, Joseph Ruggiero, Matthew Reichelt,
Robert Adams-Michaud, Jakob Lopez
22. Shelton
18:08 18:28 18:32 18:38 18:48 ( 19:47) ( 20:10) = 1:32:34
Jacob Martin, Joseph Edelstein, Christopher Buchanan, Jacob Mabee,
Liam Fama, Chase Arsenault, Seth Shuster
23. Kennedy
16:28 17:30 18:56 19:48 20:29 ( 21:37) ( 21:38) = 1:33:11
John Ducham, William Ducham, Brent Williams, Grant Stuarte, Robert
Black, Felix Toribio, Jon Gaynor
24. Newington
17:46 19:27 19:31 19:36 20:12 ( 20:43) ( 20:52) = 1:36:32
Thomas Ropes, Evan Mach, Michael Schumacher, Andrew Debella, Samuel
Lostocco, Troy Gagnon, Joshua Brown
25. New Britain
19:06 19:37 19:46 20:08 20:17 ( 20:47) = 1:38:54
Liam Kane, Andrew Vega, Efrain Delgado, Jose Delgado, Thomas Grubenau,
Damien Westerman
26. Westhill
19:15 20:26 20:45 20:50 22:09 ( 22:54) = 1:43:25
Larry Yancy, Tom Andrianos, Ryan Daly, Connor Matheny, Vladaslav Vlad,
Jacob Schwartz
27. West Haven
19:35 22:07 25:05 25:08 25:16 = 1:57:11
Louis Lubin, Coleman Walsh, Chris Blagmon, Marcus Garcia, Eddie Lugo
CLASS L BOYS
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by PLACE
----------------------------------------------------------------------------
1. Darien
5 13 19 24 26 (37) (48) = 87
Marshall Huffman, Colten Appleby, Brian Davey, Peter Kreuch, Ben Olsen,
Arthur Cassidy, Jack Sparkman
2. E.O. Smith
7 12 20 23 27 (31) (57) = 89
Zach Pittman, Nathaniel Picard-Busky, Jack Phillips, Trevon Johnson,
Kevin Moynihan, Kennedy Bailey, Jason Ball
3. Fairfield Warde
2 8 18 30 35 (50) (77) = 93
Aidan Fiol, Nick Gans, Connor O'Day, Henry Minot, Kyle Byrne,
Christopher Bencivengo, Nick Anagnost
4. Pomperaug
14 15 16 40 56 (58)(102) = 141
Evan Oemcke, Jason Oemcke, Samuel Depalma, Thomas Depalma, Frank
Sinapi, Adam Castles, Andrew Cassano
5. Farmington
4 6 10 45 82 (108)(121) = 147
Matt Simoneau, Matt Chisholm, Palmer Weimann, Zachary Ruh, Kyle Koziol,
Mike Underwood, Jimmy Cerasoli
6. Wilton
1 22 28 46 60 (94)(105) = 157
Spencer Brown, Matt Caswell, Spencer Taylor, Owen Mellin, Tristan Haas,
Kristian Langholm, David Hernandez
7. Naugatuck
11 21 36 52 78 (113)(132) = 198
Dan Schumacher, Michael Uva, Collin Reilly, John Caruso, Brody Hale,
Tyler Hayward, Austin Ferreri
8. Bristol Central
3 32 62 63 64 (72) (90) = 224
Spencer Johnson, Jonathan Jankoski, Justin Zaino, Joshua Signore,
Jason Zaino, Tevin Sampson, Jean-Souver Rioux
9. North Haven
25 29 61 73 80 (104)(136) = 268
Raymond Rich-Fiondella, Chris Delvecchio, Nicholas Crispi, John
Brennan, Jesse Morrow, Ryan Brennan, Marcus Spignesi
9. New Canaan
41 42 43 54 88 (96)(112) = 268
Spencer Lyman, Alexander Ellsworth, Tucker Radecki, Kalan Lysenko,
Kevin McEneaney, Sam Reynolds, Ryan McGough
11. Daniel Hand
34 44 47 71 74 (79) (95) = 270
Adam Taylor, Kevin Clarke, Kyle Boling, Dan Healey, Connor Favre,
Jonathan Lazor, Griffin Pardales
12. Windsor
17 66 67 68 75 (100)(116) = 293
Alex Cheney, Rajay Hinds, Conor Miele, Tristan Enkler, Ryan Harrington,
Kevin Boudreau, Dillon Vibes
13. Middletown
51 55 59 65 70 (81) (85) = 300
Nick Chhoeun, Nathan Roy, Joshua Peters, Mateo Alvarez, Ben Schaff,
Greg Gaylord, Craig Nakatsuka
14. Notre Dame-West Haven
33 76 84 86 89 (91)(133) = 368
David Napierkowski, Daniel Coppolo, Trevonn Cohen, Alexander Hassen,
Matthew Bader, Kevin Oxsalida, Connor Sauer
15. Fairfield Ludlowe
39 69 83 87 97 (106)(115) = 375
Thomas Carroll, William Carron, Donald Mecca, Josh Archer, William
Keresey, Brian Haughn, Alec Accomondo
16. Masuk
9 49 101 125 127 (128)(137) = 411
Jake Duckworth, Shawn Pavlik, Adam Madison, Owen Rully, Dane Krchnavy,
Christopher Strachan, Colin Dablain
17. Maloney
38 107 122 135 145 (148)(149) = 547
Kaelan Hayes, Christopher Bischoff, Logan Hayes, Bryan Felix, Jeffrey
Coveleski, Daniel Fornaciari, David Kroll
18. RHAM
92 99 111 120 126 (130)(147) = 548
Ethan Cummings, Mike Wulftange, Spencer Boonstra, Tom Furey, Justin
Farnham, Liam Shea, Jake Missal
19. Fitch
93 103 117 118 119 (131)(139) = 550
Conor O'Donnell, Adam Reinhold, Jesse Moroyoqui, Tyler Ackley, Cameron
Wilhelm, Joseph Conahan, Mark Dunning
20. Wilbur Cross
53 109 142 144 151 = 599
Sung Johnson, Emmanuel Ruiz, Kevin Rivas, Kamren Vazquez, Ryan McLean
21. Bristol Eastern
98 110 124 134 138 (140)(143) = 604
Maximillian Girouard, Anthony Casasanta, Gilbert Roy, Mitchell Lipka,
Charles C Bush, Richard Franklin, Cooper Madden-Henness
22. Crosby
114 123 129 141 146 (150) = 653
Dajour Fluitt, Avery Liotta-Henders, Kenny Tang, Aaron Smith,
Thaddaeus Vaichus, Moises Mavarrette
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by TIME
----------------------------------------------------------------------------
1. Fairfield Warde
16:54 17:04 17:36 17:55 18:04 ( 18:22) ( 18:55) = 1:27:33
Aidan Fiol, Nick Gans, Connor O'Day, Henry Minot, Kyle Byrne,
Christopher Bencivengo, Nick Anagnost
2. Darien
17:01 17:20 17:37 17:49 17:51 ( 18:07) ( 18:21) = 1:27:38
Marshall Huffman, Colten Appleby, Brian Davey, Peter Kreuch, Ben Olsen,
Arthur Cassidy, Jack Sparkman
2. E.O. Smith
17:02 17:18 17:40 17:45 17:53 ( 17:57) ( 18:32) = 1:27:38
Zach Pittman, Nathaniel Picard-Busky, Jack Phillips, Trevon Johnson,
Kevin Moynihan, Kennedy Bailey, Jason Ball
4. Farmington
17:00 17:02 17:13 18:17 19:01 ( 19:37) ( 20:10) = 1:28:33
Matt Simoneau, Matt Chisholm, Palmer Weimann, Zachary Ruh, Kyle Koziol,
Mike Underwood, Jimmy Cerasoli
5. Pomperaug
17:22 17:23 17:26 18:11 18:27 ( 18:35) ( 19:24) = 1:28:49
Evan Oemcke, Jason Oemcke, Samuel Depalma, Thomas Depalma, Frank
Sinapi, Adam Castles, Andrew Cassano
6. Wilton
16:46 17:45 17:54 18:18 18:37 ( 19:16) ( 19:30) = 1:29:20
Spencer Brown, Matt Caswell, Spencer Taylor, Owen Mellin, Tristan Haas,
Kristian Langholm, David Hernandez
7. Naugatuck
17:14 17:44 18:06 18:24 18:56 ( 19:45) ( 20:37) = 1:30:24
Dan Schumacher, Michael Uva, Collin Reilly, John Caruso, Brody Hale,
Tyler Hayward, Austin Ferreri
8. Bristol Central
16:54 17:59 18:40 18:40 18:40 ( 18:52) ( 19:09) = 1:30:53
Spencer Johnson, Jonathan Jankoski, Justin Zaino, Joshua Signore,
Jason Zaino, Tevin Sampson, Jean-Souver Rioux
9. New Canaan
18:12 18:12 18:12 18:25 19:06 ( 19:18) ( 19:41) = 1:32:07
Spencer Lyman, Alexander Ellsworth, Tucker Radecki, Kalan Lysenko,
Kevin McEneaney, Sam Reynolds, Ryan McGough
10. North Haven
17:50 17:55 18:39 18:53 19:00 ( 19:28) ( 20:47) = 1:32:17
Raymond Rich-Fiondella, Chris Delvecchio, Nicholas Crispi, John
Brennan, Jesse Morrow, Ryan Brennan, Marcus Spignesi
11. Daniel Hand
18:00 18:16 18:21 18:51 18:54 ( 19:00) ( 19:16) = 1:32:22
Adam Taylor, Kevin Clarke, Kyle Boling, Dan Healey, Connor Favre,
Jonathan Lazor, Griffin Pardales
12. Windsor
17:27 18:45 18:46 18:47 18:55 ( 19:22) ( 19:52) = 1:32:40
Alex Cheney, Rajay Hinds, Conor Miele, Tristan Enkler, Ryan Harrington,
Kevin Boudreau, Dillon Vibes
13. Middletown
18:23 18:26 18:36 18:41 18:49 ( 19:01) ( 19:03) = 1:32:55
Nick Chhoeun, Nathan Roy, Joshua Peters, Mateo Alvarez, Ben Schaff,
Greg Gaylord, Craig Nakatsuka
14. Notre Dame-West Haven
18:00 18:55 19:02 19:04 19:06 ( 19:13) ( 20:37) = 1:34:07
David Napierkowski, Daniel Coppolo, Trevonn Cohen, Alexander Hassen,
Matthew Bader, Kevin Oxsalida, Connor Sauer
15. Fairfield Ludlowe
18:11 18:48 19:02 19:05 19:19 ( 19:33) ( 19:52) = 1:34:25
Thomas Carroll, William Carron, Donald Mecca, Josh Archer, William
Keresey, Brian Haughn, Alec Accomondo
16. Masuk
17:12 18:22 19:23 20:23 20:24 ( 20:25) ( 20:50) = 1:35:44
Jake Duckworth, Shawn Pavlik, Adam Madison, Owen Rully, Dane Krchnavy,
Christopher Strachan, Colin Dablain
17. Fitch
19:15 19:27 19:53 19:55 19:58 ( 20:33) ( 21:08) = 1:38:28
Conor O'Donnell, Adam Reinhold, Jesse Moroyoqui, Tyler Ackley, Cameron
Wilhelm, Joseph Conahan, Mark Dunning
18. RHAM
19:14 19:20 19:40 19:59 20:24 ( 20:30) ( 22:20) = 1:38:37
Ethan Cummings, Mike Wulftange, Spencer Boonstra, Tom Furey, Justin
Farnham, Liam Shea, Jake Missal
19. Maloney
18:10 19:34 20:16 20:45 21:30 ( 22:26) ( 23:30) = 1:40:15
Kaelan Hayes, Christopher Bischoff, Logan Hayes, Bryan Felix, Jeffrey
Coveleski, Daniel Fornaciari, David Kroll
20. Bristol Eastern
19:19 19:39 20:21 20:39 21:07 ( 21:14) ( 21:21) = 1:41:05
Maximillian Girouard, Anthony Casasanta, Gilbert Roy, Mitchell Lipka,
Charles C Bush, Richard Franklin, Cooper Madden-Henness
21. Crosby
19:50 20:20 20:30 21:15 21:57 ( 23:52) = 1:43:52
Dajour Fluitt, Avery Liotta-Henders, Kenny Tang, Aaron Smith,
Thaddaeus Vaichus, Moises Mavarrette
22. Wilbur Cross
18:25 19:38 21:20 21:22 25:09 = 1:45:54
Sung Johnson, Emmanuel Ruiz, Kevin Rivas, Kamren Vazquez, Ryan McLean
CLASS MM BOYS
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by PLACE
----------------------------------------------------------------------------
1. Guilford
6 8 16 23 43 (62) (65) = 96
Timothy Kenefick, Salvatore Siciliano, Ian Connell, Chris Burkle,
Benjamin Moskow, Brian Maguire, Matthew Mirek
2. New Fairfield
3 4 14 33 44 (45) (55) = 98
Zach Anderson, Michael McGonnigle, Robert Cheng, Anthony Cammorata,
Evan Opsal, Michael Rautter, Matt Deleon
3. Branford
7 9 18 34 37 (38) (68) = 105
Eric Fischer, Eric Arsenault, Luke Arsenault, Patrick Laske, Alex
Muniz, Ryan Connell, Nathan D'Amico
4. East Lyme
11 12 17 25 54 (63) (91) = 119
Jonathan Combies, Ben Ostrowski, Tim Myers, Scott Butler, Andrew
Handfield, Daniel Gage, Evan Opsahl
5. Watertown
2 13 30 46 49 (50) (69) = 140
Quinton Hoey, Seamus Rafferty, Adam Kuegler, Jacob Holmes, John Mundo,
Adam Kasle, Andrew Shields
6. Brookfield
5 10 28 32 70 (71) (77) = 145
Jacob Mayerson, Parker Timmerman, Alexander Smith, Tommy Consalvo,
Tyler Mannion, Christopher Rivas, Philip Occhiboi
7. Avon
22 26 29 39 56 (79) (86) = 172
Jeff Demers, Connor Wise, Justin Alessio, Michael Oberhausen, Jack
Wendler, Collin Pritchard, Dan Innes
8. Joel Barlow
1 20 47 60 66 (75) (93) = 194
Logan Fulton, Colin Rooney, Henry Pronovost, Justin Lee, Stephen
St. Raymond, Gregory Sullivan, Colby Johnson
9. Woodstock Academy
27 41 42 58 59 (82) = 227
Patrick Clarke, Peter Belmont, Brent Sorensen, Matt McMerriman, Tanner
McReynolds, Ryan Heilemann
10. Berlin
35 40 53 57 73 (89)(101) = 258
James Dwyer, Brendan McLarty, Larwrence Betterini, Sam Papacoda, Matt
Kall, Ryan Kilszewski, Connor Ladd
11. Wethersfield
15 21 31 94 108 (113)(128) = 269
Daniel Devaux, Matthew Duggan, Troy Stegman, Marc Howes, Kyle Setzko,
Luke Pearson, Wojtek Skowronek
12. Bunnell
19 80 81 95 98 (100)(106) = 373
Nathan Hennig, Ryan Jovanelly, Daniel Ghajar, Alec Derosa, Ian Lecomer,
Michael Roman, A'Hsantay Manning
13. Torrington
24 64 67 111 118 (130)(132) = 384
John Pirla, Adonys Languell, Matthew Titus, Shadow Pereira, Ben
Thompson, Matt Scoville, Tom Jerram
14. Foran
61 84 85 88 103 (112)(114) = 421
Tyler Porcello, Liam Oliver, Kevin Mastriano, Kevin Aiken, Patrick
Williams, Matthew Downing, Michael Dana
15. Jonathan Law
52 74 102 107 129 (141)(148) = 464
Chris Burnham, Jeremy Doucette, Erik Knudsen, Nolan Rourke, Eric Kogan,
Jake Markham, Michael Delorio
16. Wilcox Tech
76 83 99 104 119 (135) = 481
Kyle Lucht, Christopher Gill, Steven Freitas, Ryan McComb, Benjamin
Bischoff, Alan McComb
17. Fermi
51 92 110 123 124 (145)(157) = 500
Robert Macon-Wells, Garrett Choinier, Joseph Petrone, Daniel Salisbury,
Ernest Bouthiette, Zachary Schupp, Quinn Gaston
18. Bethel
48 96 117 121 136 (138)(154) = 518
Kevin Michalka, Zachary Lance, Michael Vaghi, Willis Ballard, Kevin
Sholtes, Michael Sangiacomo, Jacob Hernandez
19. Waterford
72 116 122 127 134 (142)(143) = 571
Daniel Clark, Matthew Labrecque, Dylan Abate, Benny Dong, Samuel
Lindblom, Randy Muenzner, Justin Lindblom
20. Lyman Hall
78 105 115 133 144 (156)(167) = 575
Jonathan Gill, Zach Taylor, Steve Munzi, Paul Nigro, Robert Driscoll,
Esau Vanhouten, Nick Juliano
21. Cheney Tech
36 109 137 150 153 (160) = 585
Luke Thresher, Holden Goolsby, Gregory Bocynesky, Corey Leduc, Evan
Englebrecht, Allen Menaisian
22. Stratford
90 125 131 149 151 (158)(162) = 646
Michael Petillo, Matthew Canapetti, Eric Redgate, Piotr Chaber,
Harrison Brooks, Reid Jefferson, Alex Pale
23. Platt Tech
97 120 140 146 155 (159)(163) = 658
Luis Garcia, Jake Forgette, Kevin Pineda, Bill Caple, Mike Gonzalez,
Terry Kularski, Sergio Arrojo
24. Rockville
87 126 139 161 164 (165) = 677
Sean O'Gara, Jake Kennedy, Adam Barselau, Tyler Hull, Benjamin Allyn,
Andrew Pilkons
25. East Haven
147 152 166 168 169 (170) = 802
Robert Proto, Christian Thomas, Conor Reynolds, Marc Cacioppo, Joseph
Franchi, Connor Thornberg
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by TIME
----------------------------------------------------------------------------
1. New Fairfield
16:50 16:58 17:31 18:16 18:36 ( 18:36) ( 18:55) = 1:28:11
Zach Anderson, Michael McGonnigle, Robert Cheng, Anthony Cammorata,
Evan Opsal, Michael Rautter, Matt Deleon
2. Guilford
17:02 17:09 17:40 17:55 18:34 ( 19:05) ( 19:09) = 1:28:20
Timothy Kenefick, Salvatore Siciliano, Ian Connell, Chris Burkle,
Benjamin Moskow, Brian Maguire, Matthew Mirek
3. Branford
17:07 17:16 17:49 18:17 18:23 ( 18:24) ( 19:16) = 1:28:52
Eric Fischer, Eric Arsenault, Luke Arsenault, Patrick Laske, Alex
Muniz, Ryan Connell, Nathan D'Amico
4. East Lyme
17:19 17:21 17:44 18:02 18:54 ( 19:05) ( 19:45) = 1:29:20
Jonathan Combies, Ben Ostrowski, Tim Myers, Scott Butler, Andrew
Handfield, Daniel Gage, Evan Opsahl
5. Watertown
16:34 17:23 18:11 18:38 18:45 ( 18:47) ( 19:16) = 1:29:31
Quinton Hoey, Seamus Rafferty, Adam Kuegler, Jacob Holmes, John Mundo,
Adam Kasle, Andrew Shields
6. Brookfield
16:59 17:18 18:07 18:15 19:18 ( 19:19) ( 19:23) = 1:29:57
Jacob Mayerson, Parker Timmerman, Alexander Smith, Tommy Consalvo,
Tyler Mannion, Christopher Rivas, Philip Occhiboi
7. Joel Barlow
16:25 17:52 18:44 19:01 19:14 ( 19:22) ( 19:48) = 1:31:16
Logan Fulton, Colin Rooney, Henry Pronovost, Justin Lee, Stephen
St. Raymond, Gregory Sullivan, Colby Johnson
8. Avon
17:54 18:05 18:10 18:25 18:56 ( 19:25) ( 19:35) = 1:31:30
Jeff Demers, Connor Wise, Justin Alessio, Michael Oberhausen, Jack
Wendler, Collin Pritchard, Dan Innes
9. Woodstock Academy
18:07 18:30 18:31 19:00 19:00 ( 19:32) = 1:33:08
Patrick Clarke, Peter Belmont, Brent Sorensen, Matt McMerriman, Tanner
McReynolds, Ryan Heilemann
10. Wethersfield
17:38 17:52 18:12 19:50 20:06 ( 20:24) ( 20:52) = 1:33:38
Daniel Devaux, Matthew Duggan, Troy Stegman, Marc Howes, Kyle Setzko,
Luke Pearson, Wojtek Skowronek
11. Berlin
18:20 18:28 18:51 18:57 19:20 ( 19:42) ( 19:59) = 1:33:56
James Dwyer, Brendan McLarty, Larwrence Betterini, Sam Papacoda, Matt
Kall, Ryan Kilszewski, Connor Ladd
12. Bunnell
17:50 19:27 19:27 19:50 19:55 ( 19:57) ( 20:03) = 1:36:29
Nathan Hennig, Ryan Jovanelly, Daniel Ghajar, Alec Derosa, Ian Lecomer,
Michael Roman, A'Hsantay Manning
13. Torrington
17:57 19:08 19:15 20:17 20:29 ( 20:57) ( 21:02) = 1:37:06
John Pirla, Adonys Languell, Matthew Titus, Shadow Pereira, Ben
Thompson, Matt Scoville, Tom Jerram
14. Foran
19:03 19:33 19:34 19:40 20:01 ( 20:23) ( 20:25) = 1:37:51
Tyler Porcello, Liam Oliver, Kevin Mastriano, Kevin Aiken, Patrick
Williams, Matthew Downing, Michael Dana
15. Jonathan Law
18:50 19:21 20:00 20:05 20:56 ( 21:25) ( 21:43) = 1:39:12
Chris Burnham, Jeremy Doucette, Erik Knudsen, Nolan Rourke, Eric Kogan,
Jake Markham, Michael Delorio
16. Wilcox Tech
19:23 19:32 19:57 20:02 20:30 ( 21:10) = 1:39:24
Kyle Lucht, Christopher Gill, Steven Freitas, Ryan McComb, Benjamin
Bischoff, Alan McComb
17. Fermi
18:48 19:46 20:14 20:38 20:38 ( 21:35) ( 22:28) = 1:40:04
Robert Macon-Wells, Garrett Choinier, Joseph Petrone, Daniel Salisbury,
Ernest Bouthiette, Zachary Schupp, Quinn Gaston
18. Bethel
18:44 19:52 20:28 20:36 21:14 ( 21:17) ( 22:06) = 1:40:54
Kevin Michalka, Zachary Lance, Michael Vaghi, Willis Ballard, Kevin
Sholtes, Michael Sangiacomo, Jacob Hernandez
19. Waterford
19:20 20:27 20:37 20:47 21:09 ( 21:26) ( 21:28) = 1:42:20
Daniel Clark, Matthew Labrecque, Dylan Abate, Benny Dong, Samuel
Lindblom, Randy Muenzner, Justin Lindblom
20. Lyman Hall
19:24 20:02 20:26 21:04 21:34 ( 22:16) ( 24:11) = 1:42:30
Jonathan Gill, Zach Taylor, Steve Munzi, Paul Nigro, Robert Driscoll,
Esau Vanhouten, Nick Juliano
21. Cheney Tech
18:22 20:07 21:15 21:52 22:01 ( 22:42) = 1:43:37
Luke Thresher, Holden Goolsby, Gregory Bocynesky, Corey Leduc, Evan
Englebrecht, Allen Menaisian
22. Stratford
19:44 20:41 20:57 21:47 21:54 ( 22:37) ( 22:59) = 1:45:03
Michael Petillo, Matthew Canapetti, Eric Redgate, Piotr Chaber,
Harrison Brooks, Reid Jefferson, Alex Pale
23. Platt Tech
19:54 20:35 21:20 21:39 22:08 ( 22:38) ( 23:07) = 1:45:36
Luis Garcia, Jake Forgette, Kevin Pineda, Bill Caple, Mike Gonzalez,
Terry Kularski, Sergio Arrojo
24. Rockville
19:39 20:47 21:20 22:43 23:19 ( 23:26) = 1:47:48
Sean O'Gara, Jake Kennedy, Adam Barselau, Tyler Hull, Benjamin Allyn,
Andrew Pilkons
25. East Haven
21:42 22:01 24:03 24:39 25:48 ( 25:48) = 1:58:13
Robert Proto, Christian Thomas, Conor Reynolds, Marc Cacioppo, Joseph
Franchi, Connor Thornberg
CLASS M BOYS
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by PLACE
----------------------------------------------------------------------------
1. Weston
6 11 14 16 21 (25) (29) = 68
James Murphy, Noah Krassin, William Glaser, David Stankiewicz, Sam
Augustyn, Matthew Proctor, Henry Morris
2. Rocky Hill
4 5 7 18 52 (91)(103) = 86
Joseph Crafa, James Wang, David Wang, Alex Tan, Kyle Devine, Peter
Kohanski, Scott Kennedy
3. Ellington
3 12 15 34 40 (48) (71) = 104
Neal Hulstein, Spencer Lebel, Jordan Dixon, Jon Wing, Andrew Oliwa,
Tim Daigle, Luke Labranche
4. Lewis Mills
1 8 10 22 79 (87) = 120
Kevin Sullivan, Jackson Morrow, Cullen McHale, Michael Mudgett, Connor
McNaboe, Jeffrey Molgano
5. Suffield
9 17 36 43 57 (77) (78) = 162
Patrick Begley, Jimmy Clark, Kevin Powell, Justin Walch, Shawn Andrade,
Matthew Guilmette, Benjamin Gee
6. Tolland
2 27 41 49 56 (63) (68) = 175
Colin Sauter, Connor Lafontaine, Jared Bedard, Alex Medina, Dan Vareed,
Mike Johnson, Joffre Rodriquez
7. Plainville
26 31 37 61 70 (80) (89) = 225
Gunner Hoffman, Ryan Acey, Omar Abdelsame, Nick Evangelista, Dominick
D'Onofrio, James Lux, Ryan Sifuentes
8. Ledyard
23 30 51 58 76 (106)(109) = 238
Bryce Hedman, Tyler Torelli, Maxwell Armstrong, Maxwell Satti, Aaron
Norcia, Richard Cronin, Jake Christenson
9. Bacon Academy
20 39 47 55 88 (96)(124) = 249
Griffin Waller, Matt McAllister, Nate Baldi, Kevin Hackbarth, Danny
Barrack, Zach Shane, Mike Rumbel
10. Montville
19 24 44 67 108 (123)(128) = 262
Jesse Joseph, Daniel Linkinhoker, Joseph Rainville, Aaron Sheldon,
Kevin Fitzgerald, Brandon Drozynski, Neil Schneeberg
11. St. Joseph
28 33 64 74 75 (81) (90) = 274
Carmine Corica, James Mas, Brian Reilly, Nick Zannis, Kyle O'Brien,
Jared Quigley, Nick Rosenau
12. Stonington
50 53 54 60 86 (93) (94) = 303
William Robinson, Teddy Peglow, Kieran Thornell, Sean Crowley, Frank
Sternberg, Jacob Aubrecht, Seth Burger
13. Windham Tech
13 66 92 95 113 (119) = 379
Jesus Osuba, Sam Andrychowski, Alex Bean, Jacob Greene, Zach Stygar,
Ryan Reed
14. Woodland
42 59 83 100 102 (117)(122) = 386
Ian Chamenko, Joe Reynolds, Kyle Beynor, Dave Terni, Dean Conway, Jeff
Giusto, Matthew Butterworth
15. Norwich Tech
38 45 65 125 132 (133)(144) = 405
Christopher Plympton, Aaron Pelletier, Carl Feder-Craney, Troy
Anderson, Eric Quinones, Joseph Williams, Michael Froscello
16. Sheehan
35 82 84 116 118 (120)(130) = 435
Tommy Laydon, Kevin Thompson, Ian Mayne, Jonathan Partesano, Carl
Verch, Anthony Stasulli, Connor Hourigan
17. Wolcott
69 72 97 98 110 (111)(138) = 446
Darrell Dublin, Tyler Sheldon, Dustin Lavoie, Erik Lindsay, Zachary
Levesque, Jacob Gabriel, Tyler Gould
18. Holy Cross
46 85 99 115 127 (135) = 472
Matt Satkowski, Adam Pakalnis, Tadas Racevicius, Collin McCarthy,
Justin Sanzari, Devon Palilla
19. Plainfield
62 101 104 112 145 = 524
Chris Messier, Devan Sloskic, Richard Goslin, Gay Spencer, Jordon Pion
20. Windham
32 114 139 140 147 = 572
Johnny Rivera, Christian Aguilar, Caleb Nuhn, Henry Gomez, Joshua
Dupont
21. Killingly
73 121 131 136 137 (141)(142) = 598
Corey King, Devon Parker, Jason Windrow, Joseph Santese, Josh Beaupre,
Erik Rosati, Jon Dyson
22. Enfield
105 107 126 129 134 (143)(146) = 601
Kejuan Williams, Connor Shannahan, Ian Turnberg, Shane Spring, Kyle
Baker, Marc Falcone, Jacob Boyle
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by TIME
----------------------------------------------------------------------------
1. Weston
17:10 17:18 17:27 17:32 17:51 ( 18:02) ( 18:12) = 1:27:18
James Murphy, Noah Krassin, William Glaser, David Stankiewicz, Sam
Augustyn, Matthew Proctor, Henry Morris
2. Rocky Hill
17:01 17:02 17:11 17:38 18:46 ( 19:53) ( 20:23) = 1:27:38
Joseph Crafa, James Wang, David Wang, Alex Tan, Kyle Devine, Peter
Kohanski, Scott Kennedy
3. Lewis Mills
16:24 17:11 17:17 17:55 19:24 ( 19:38) = 1:28:11
Kevin Sullivan, Jackson Morrow, Cullen McHale, Michael Mudgett, Connor
McNaboe, Jeffrey Molgano
4. Ellington
16:48 17:19 17:30 18:18 18:31 ( 18:40) ( 19:15) = 1:28:26
Neal Hulstein, Spencer Lebel, Jordan Dixon, Jon Wing, Andrew Oliwa,
Tim Daigle, Luke Labranche
5. Suffield
17:13 17:37 18:26 18:32 18:57 ( 19:23) ( 19:23) = 1:30:45
Patrick Begley, Jimmy Clark, Kevin Powell, Justin Walch, Shawn Andrade,
Matthew Guilmette, Benjamin Gee
6. Tolland
16:42 18:04 18:31 18:42 18:53 ( 19:01) ( 19:04) = 1:30:52
Colin Sauter, Connor Lafontaine, Jared Bedard, Alex Medina, Dan Vareed,
Mike Johnson, Joffre Rodriquez
7. Plainville
18:03 18:16 18:30 19:00 19:12 ( 19:28) ( 19:47) = 1:33:01
Gunner Hoffman, Ryan Acey, Omar Abdelsame, Nick Evangelista, Dominick
D'Onofrio, James Lux, Ryan Sifuentes
8. Ledyard
17:57 18:13 18:45 18:58 19:22 ( 20:34) ( 20:42) = 1:33:15
Bryce Hedman, Tyler Torelli, Maxwell Armstrong, Maxwell Satti, Aaron
Norcia, Richard Cronin, Jake Christenson
9. Bacon Academy
17:48 18:31 18:39 18:52 19:40 ( 20:12) ( 21:29) = 1:33:30
Griffin Waller, Matt McAllister, Nate Baldi, Kevin Hackbarth, Danny
Barrack, Zach Shane, Mike Rumbel
10. Montville
17:47 17:58 18:38 19:03 20:39 ( 21:28) ( 21:45) = 1:34:05
Jesse Joseph, Daniel Linkinhoker, Joseph Rainville, Aaron Sheldon,
Kevin Fitzgerald, Brandon Drozynski, Neil Schneeberg
11. St. Joseph
18:11 18:17 19:02 19:19 19:21 ( 19:30) ( 19:50) = 1:34:10
Carmine Corica, James Mas, Brian Reilly, Nick Zannis, Kyle O'Brien,
Jared Quigley, Nick Rosenau
12. Stonington
18:44 18:47 18:47 18:59 19:38 ( 20:01) ( 20:05) = 1:34:55
William Robinson, Teddy Peglow, Kieran Thornell, Sean Crowley, Frank
Sternberg, Jacob Aubrecht, Seth Burger
13. Windham Tech
17:24 19:03 20:00 20:10 20:55 ( 21:17) = 1:37:32
Jesus Osuba, Sam Andrychowski, Alex Bean, Jacob Greene, Zach Stygar,
Ryan Reed
14. Woodland
18:32 18:58 19:32 20:21 20:22 ( 21:02) ( 21:27) = 1:37:45
Ian Chamenko, Joe Reynolds, Kyle Beynor, Dave Terni, Dean Conway, Jeff
Giusto, Matthew Butterworth
15. Sheehan
18:24 19:31 19:33 21:01 21:16 ( 21:18) ( 21:56) = 1:39:45
Tommy Laydon, Kevin Thompson, Ian Mayne, Jonathan Partesano, Carl
Verch, Anthony Stasulli, Connor Hourigan
15. Wolcott
19:11 19:17 20:13 20:16 20:48 ( 20:49) ( 22:52) = 1:39:45
Darrell Dublin, Tyler Sheldon, Dustin Lavoie, Erik Lindsay, Zachary
Levesque, Jacob Gabriel, Tyler Gould
17. Norwich Tech
18:30 18:38 19:02 21:37 21:59 ( 22:03) ( 23:40) = 1:39:46
Christopher Plympton, Aaron Pelletier, Carl Feder-Craney, Troy
Anderson, Eric Quinones, Joseph Williams, Michael Froscello
18. Holy Cross
18:39 19:37 20:19 21:00 21:40 ( 22:16) = 1:41:15
Matt Satkowski, Adam Pakalnis, Tadas Racevicius, Collin McCarthy,
Justin Sanzari, Devon Palilla
19. Plainfield
19:01 20:22 20:30 20:51 23:41 = 1:44:25
Chris Messier, Devan Sloskic, Richard Goslin, Gay Spencer, Jordon Pion
20. Enfield
20:32 20:38 21:38 21:46 22:07 ( 23:16) ( 23:41) = 1:46:41
Kejuan Williams, Connor Shannahan, Ian Turnberg, Shane Spring, Kyle
Baker, Marc Falcone, Jacob Boyle
21. Killingly
19:18 21:21 21:57 22:41 22:52 ( 23:01) ( 23:06) = 1:48:09
Corey King, Devon Parker, Jason Windrow, Joseph Santese, Josh Beaupre,
Erik Rosati, Jon Dyson
22. Windham
18:17 20:56 22:53 22:53 25:32 = 1:50:31
Johnny Rivera, Christian Aguilar, Caleb Nuhn, Henry Gomez, Joshua
Dupont
CLASS SS BOYS
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by PLACE
----------------------------------------------------------------------------
1. Haddam-Killingworth
3 9 13 15 19 (20) (63) = 59
Peter Brandon, Matthias Geraghty, Patrick Fitzgibbons, Colin O'Brien,
Luke Gersz, Eric Davidson, Steve Bogdan
2. Nonnewaug
1 5 11 28 34 (64) (89) = 79
Jonah Riolo, Daniel Nolte, Vincent Pistritto, Sean Bodnar, Dmitry
Gulak, Matthew Albino, Matt Nelson
3. Canton
6 17 24 29 52 (54) (66) = 128
Matt Demarco, James Yost, Julian Franklin, Dean Yost, William Briggs,
David Benedetti, Zach Oliver
4. Old Lyme
8 21 23 38 46 (58) (67) = 136
Ross Golebiewski, Stuart Ross, Nicholas McKnight, James Kolb, Jacob
Watts-St.Germa, Devin Byrne, Sean Robertson
5. Northwestern
10 26 27 55 109 (120)(160) = 227
Matthew Mona, Scott Shaw, Peter Bakker, Chaz Hamel, Marcus Johansson,
John Hearn, Ryan Bertolli
6. Coventry
12 44 45 53 80 (171) = 234
Alex Norstrom, Christopher Grupe, Hunter Byram, Adam Grace, Brandon
Medina, Luke Brissette
7. Somers
33 41 48 50 81 (108)(155) = 253
Robert Baumann, Ryan Lynch, Cullen Roberts, Cameron Scott, Marc
Beaulieu, Mark Erwin, Troy Donovan
8. East Hampton
25 37 57 62 74 (103)(134) = 255
Seth Tibus, Dan Klemonski, Matt Benedict, Jared Daddario, Jake
Jendrzejczyk, Garrett Roberts, Kyle Randall
9. Oxford
2 43 61 77 100 (124) = 283
Cameron Swift, Zachary Frew, Richard Katrenya, Brandon Au, Christopher
Gee, Zachary Latka
10. East Catholic
30 39 60 78 97 (116)(121) = 304
Evan Cedrone, Drew Brennan, Zach Hess, John Mantese, Dylan Gagne,
Steven Boccia, Cole Tamburri
11. North Branford
32 35 40 75 139 (157)(170) = 321
Ryan Proto, Sean O'Connor, Jason Conforte, Zachary Augur, Issac
Cammarata, Chris Olsen, Ben Boatman
12. University
18 36 83 87 135 (164) = 359
Marques Johnson, Ryan Vandine, Ben Vandine, Dalton Miner, Jamason
Pestana, Tom Ingram
13. Seymour
7 51 101 102 104 (148)(154) = 365
Kevin Saksa, Lee Marchetti, Raymond Harding, Kevin Tucker, Matthew
Maloy, Dan Peterson, Joey Gombos
14. Valley Regional
42 69 79 86 95 (113)(128) = 371
Austin Karg, Bailey Steele, Casey McKeon, Tyler McConnell, Dylan Ficke,
Sam Rosenberg, Sam Spitzschuh
15. Old Saybrook
49 56 85 91 92 (94)(112) = 373
Alex Cabral, Matthew Allen, Mike Barrett, James Deantonis, Mike Souza,
James Condulis, Sean Carlin
16. Griswold
22 31 98 118 126 = 395
Lucas Medling, Kyle Davis, Brandon Kinnie, Colin Dudek, Trevor
Frizzell
17. Granby Memorial
68 73 84 88 93 (111)(114) = 406
Raymond Mooney, Mitchell Rennels, Nick Warren, Daniel Jacobs, Matthew
O'Neil, Jeremy Ray, Zach Ziemnicki
18. Terryville
14 65 70 130 141 (142)(144) = 420
Connor Levins, Jeffrey Levins, George Andrews, Ronnie Brook, Zachary
Guarriello, Adam Romano, Joe Covello
19. Northwest Catholic
4 72 99 129 133 (145)(161) = 437
Joseph Doyle, Adam Vancisin, Luke Foran, Christopher Mangine,
Christian Mackay-Morgan, David Kalamarides, Samuel Spak
20. Coginchaug
16 106 117 123 127 = 489
Christian Alberico, Leonid Funaro, Sean Cavanaugh, Wolfgang Wallach,
Thomas Schock
21. Cromwell
47 96 107 110 136 (140)(147) = 496
Jared Darius, Luke Grandprie, Aaron Kelleher, Erik Rodriguez, Bret
Halibozek, Davaughn Dawkins, Adam Kochanowicz
22. Morgan
76 90 105 138 159 (167)(168) = 568
Justin Santamaria, Brian Taylor, Chris Waterbury, Matt Egan, Mike
Esposito, Paul Mullally, Kyle Schiess
23. Prince Tech
71 82 115 150 152 (153)(156) = 570
Lovel Cassells, Keith Brown, Robert Parker, Tameron Logan, Reyes
Rivera, Frankie Diaz, Shannon Johnson
24. Stafford
59 122 125 143 146 (149)(151) = 595
Brenden Goodwin, Matt Moore, Jacob Ives, Ben Gluck, Austin Elliott,
Zach Kulman, Ethan Ives
25. Windsor Locks
119 137 158 163 172 = 749
Nate Sheffer, Ethan Gregoire, Michael Long, Ryan Podann, Vincent Russo
26. Housatonic Regional
131 132 162 165 166 (169) = 756
Gage Hall, Patrick Considine, Nicholas Winsser, Malcolm Scott, Samuel
Thaler, Cody Nettleton
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by TIME
----------------------------------------------------------------------------
1. Haddam-Killingworth
17:01 17:40 17:54 17:55 18:02 ( 18:03) ( 19:21) = 1:28:32
Peter Brandon, Matthias Geraghty, Patrick Fitzgibbons, Colin O'Brien,
Luke Gersz, Eric Davidson, Steve Bogdan
2. Nonnewaug
16:55 17:20 17:43 18:23 18:41 ( 19:22) ( 20:00) = 1:29:02
Jonah Riolo, Daniel Nolte, Vincent Pistritto, Sean Bodnar, Dmitry
Gulak, Matthew Albino, Matt Nelson
3. Canton
17:25 17:57 18:15 18:24 19:04 ( 19:05) ( 19:26) = 1:31:05
Matt Demarco, James Yost, Julian Franklin, Dean Yost, William Briggs,
David Benedetti, Zach Oliver
4. Old Lyme
17:32 18:07 18:11 18:46 18:58 ( 19:14) ( 19:27) = 1:31:34
Ross Golebiewski, Stuart Ross, Nicholas McKnight, James Kolb, Jacob
Watts-St.Germa, Devin Byrne, Sean Robertson
5. Northwestern
17:41 18:18 18:20 19:05 20:40 ( 21:00) ( 22:12) = 1:34:04
Matthew Mona, Scott Shaw, Peter Bakker, Chaz Hamel, Marcus Johansson,
John Hearn, Ryan Bertolli
6. Coventry
17:51 18:57 18:58 19:04 19:49 ( 24:57) = 1:34:39
Alex Norstrom, Christopher Grupe, Hunter Byram, Adam Grace, Brandon
Medina, Luke Brissette
7. East Hampton
18:17 18:45 19:08 19:19 19:41 ( 20:28) ( 21:22) = 1:35:10
Seth Tibus, Dan Klemonski, Matt Benedict, Jared Daddario, Jake
Jendrzejczyk, Garrett Roberts, Kyle Randall
8. Somers
18:36 18:53 19:00 19:01 19:50 ( 20:35) ( 21:56) = 1:35:20
Robert Baumann, Ryan Lynch, Cullen Roberts, Cameron Scott, Marc
Beaulieu, Mark Erwin, Troy Donovan
9. Oxford
17:00 18:56 19:18 19:45 20:24 ( 21:06) = 1:35:23
Cameron Swift, Zachary Frew, Richard Katrenya, Brandon Au, Christopher
Gee, Zachary Latka
10. East Catholic
18:29 18:47 19:17 19:47 20:16 ( 20:58) ( 21:01) = 1:36:36
Evan Cedrone, Drew Brennan, Zach Hess, John Mantese, Dylan Gagne,
Steven Boccia, Cole Tamburri
11. North Branford
18:34 18:43 18:48 19:43 21:31 ( 22:01) ( 24:47) = 1:37:19
Ryan Proto, Sean O'Connor, Jason Conforte, Zachary Augur, Issac
Cammarata, Chris Olsen, Ben Boatman
12. Seymour
17:31 19:03 20:25 20:27 20:29 ( 21:45) ( 21:55) = 1:37:55
Kevin Saksa, Lee Marchetti, Raymond Harding, Kevin Tucker, Matthew
Maloy, Dan Peterson, Joey Gombos
13. University
17:59 18:44 19:52 19:56 21:25 ( 22:37) = 1:37:56
Marques Johnson, Ryan Vandine, Ben Vandine, Dalton Miner, Jamason
Pestana, Tom Ingram
14. Old Saybrook
19:00 19:08 19:54 20:05 20:06 ( 20:13) ( 20:45) = 1:38:13
Alex Cabral, Matthew Allen, Mike Barrett, James Deantonis, Mike Souza,
James Condulis, Sean Carlin
15. Valley Regional
18:54 19:29 19:48 19:55 20:14 ( 20:53) ( 21:10) = 1:38:20
Austin Karg, Bailey Steele, Casey McKeon, Tyler McConnell, Dylan Ficke,
Sam Rosenberg, Sam Spitzschuh
16. Griswold
18:08 18:30 20:17 21:00 21:07 = 1:39:02
Lucas Medling, Kyle Davis, Brandon Kinnie, Colin Dudek, Trevor
Frizzell
17. Granby Memorial
19:28 19:40 19:52 19:59 20:07 ( 20:44) ( 20:56) = 1:39:06
Raymond Mooney, Mitchell Rennels, Nick Warren, Daniel Jacobs, Matthew
O'Neil, Jeremy Ray, Zach Ziemnicki
18. Northwest Catholic
17:08 19:35 20:23 21:13 21:21 ( 21:41) ( 22:23) = 1:39:40
Joseph Doyle, Adam Vancisin, Luke Foran, Christopher Mangine,
Christian Mackay-Morgan, David Kalamarides, Samuel Spak
19. Terryville
17:55 19:24 19:32 21:14 21:36 ( 21:37) ( 21:40) = 1:39:41
Connor Levins, Jeffrey Levins, George Andrews, Ronnie Brook, Zachary
Guarriello, Adam Romano, Joe Covello
20. Coginchaug
17:56 20:30 20:59 21:05 21:08 = 1:41:38
Christian Alberico, Leonid Funaro, Sean Cavanaugh, Wolfgang Wallach,
Thomas Schock
21. Cromwell
18:59 20:14 20:32 20:40 21:27 ( 21:34) ( 21:44) = 1:41:52
Jared Darius, Luke Grandprie, Aaron Kelleher, Erik Rodriguez, Bret
Halibozek, Davaughn Dawkins, Adam Kochanowicz
22. Morgan
19:44 20:02 20:30 21:30 22:10 ( 23:22) ( 23:31) = 1:43:56
Justin Santamaria, Brian Taylor, Chris Waterbury, Matt Egan, Mike
Esposito, Paul Mullally, Kyle Schiess
23. Prince Tech
19:32 19:51 20:57 21:47 21:50 ( 21:51) ( 21:57) = 1:43:57
Lovel Cassells, Keith Brown, Robert Parker, Tameron Logan, Reyes
Rivera, Frankie Diaz, Shannon Johnson
24. Stafford
19:15 21:01 21:06 21:40 21:41 ( 21:46) ( 21:47) = 1:44:43
Brenden Goodwin, Matt Moore, Jacob Ives, Ben Gluck, Austin Elliott,
Zach Kulman, Ethan Ives
25. Housatonic Regional
21:14 21:18 22:34 22:47 22:56 ( 23:42) = 1:50:49
Gage Hall, Patrick Considine, Nicholas Winsser, Malcolm Scott, Samuel
Thaler, Cody Nettleton
26. Windsor Locks
21:00 21:29 22:06 22:35 25:33 = 1:52:43
Nate Sheffer, Ethan Gregoire, Michael Long, Ryan Podann, Vincent Russo
CLASS S BOYS
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by PLACE
----------------------------------------------------------------------------
1. Bolton
5 9 13 14 30 (35) (66) = 71
Brendan Callahan, Harold Hennessey, Trevor Chambers, Evan Jaworski,
Chris Armstrong, James Fritsche, Drew Monroe
2. Capital Prep
1 2 8 21 40 (72)(101) = 72
Dhahran Velvaquez, Devin Nelson, Kevin Rivera, Luis Vega, Philip Cruz,
Mohammed Khadeer, Joseph Dopson
3. St. Bernard
6 15 16 20 54 (77) (86) = 111
Connor Gralton, Ryan Londregan, Jonathan Cabral, James Rose, Joey
Ferraro, Charles Rose, Alex Davis
4. Hale Ray
7 19 22 46 47 (61) (70) = 141
Nate Dominy, Trevor Dominy, Matt Tung, Sam Ballek, Dakota Urban, Mark
Nichols, Kieran Crozier
5. Shepaug Valley
3 24 29 31 65 (71) (83) = 152
Logan Ross, Ellery Rourk, Clayton Firmender, Ed Wolfe, Steve Williams,
Bill Heyne, Sean Leveille
6. Portland
4 17 26 48 60 (82) (88) = 155
Nicholas Blanchard, Jason Staub, Jonathan Dolan, Adam Harris, David
Tacey, Andrew Donahue, Krystian Adamowicz
7. Thomaston
11 12 37 44 56 (76) (80) = 160
Luke McMahon, Seth Abbott, Zach Simpson, Alex Scougall, Joe Fainer,
Trevor Daigle, Justin Gallo
8. Lyman Memorial
23 36 39 51 59 (81) (96) = 208
Jason Reynolds, Devin McCall, Justin Starr, Andre Decarmine, Holt
Sihvonen, Mason Madison, Matt Bessette
9. Litchfield
18 27 41 57 67 (75) (89) = 210
Ryan Gannon, Conor Courtney, Carl Costa, Peter Wihbey, Carlos
Rodriguez-Bilb, Harry Krizmanich, Henry Kaule
10. East Windsor
32 33 68 74 79 (91) (99) = 286
Dylan Costa, Daniel Guagni, Nathan Blais, Brendan Carone, Clay Harmon,
Daniel Blais, Clayton O'Dell
11. Notre Dame-Fairfield
34 49 62 64 90 (95)(111) = 299
Sean Bradley, Steve Meyer, Daniel McCarthy, Kevin Bradley, Rj Cremin,
Sean Cronan, Brendan Wardlow
12. East Granby
10 42 63 94 105 (114)(142) = 314
Alex Moger, Conor Fitzgerald, Bryan Chester, Sai Chintalpelly, Jason
Bourgault, Robert Glassman, Kevin Blanchard
13. St. Paul Catholic
43 45 53 100 108 (109)(110) = 349
Joshua Dobratz, Nick Iacovelli, Adam Litwinko, Colin McGowan, Ryan
Mills, J.D. Konikowski, Jack Sullivan
14. Tourtellotte
55 78 85 102 104 (137) = 424
J. Riley O'Connell, Kevin Poitras, Jack O'Connell, Cody Rogers,
Benjamin Carr, Dheric Seney
15. Wheeler
52 73 84 98 119 (139)(147) = 426
Max Reck, Troy Srtefanski, Billy Grigg, Henry Smith, Tyler DiBrino,
Joe Dellaporta, Jr Owens
16. Classical Magnet
28 69 92 127 132 (136)(144) = 448
Joshua Alabre, Emerson Dang, Angel Arriaga, Jameal Cushnie, Ryan
Springer, Matthew Cook, Timothy J Noel-Sullivan
17. Immaculate
38 93 103 117 118 (120)(125) = 469
Nicholas Hatcher, Ben Schultz, Ricky Kerins, Jake Allen, Andrew Witek,
Philip Kallberg, John Wunsch
18. Wamogo
25 97 115 129 130 (133)(135) = 496
Nick Nemergut, Jed Gravel, Mitchel Rousseau, Evan Dalke, Alex Brady,
Zachary Williams, Ben Hood
19. Gilbert
50 87 112 124 138 (140)(141) = 511
Alec Goulet, Mike Rodriguez, Andrew Christiansen, Cassius Pac, Luke
Corbran, Alex Davis, Roger Aiudi
20. Sacred Heart
58 116 121 122 131 (148) = 548
Siddharth Awasthi, Nathaniel Hintz, Tomas Ramirez, Francisco Cortez,
David Gallino, Christian Traver
21. Amistad Academy
107 113 126 128 143 (150) = 617
Tubyez Cropper, Cameron Johnson-Jenkin, Neville Williams, Brandon
Wilson, Carlos Roman, William Dimbo
22. Putnam
106 123 134 145 146 (149) = 654
Tristan Desilets, Vladimir Krivosheev, Alex St. Onge, Joseph Ionkin,
Ryan Peterson, David Swift
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by TIME
----------------------------------------------------------------------------
1. Capital Prep
16:29 16:53 17:32 18:26 19:10 ( 20:00) ( 21:15) = 1:28:30
Dhahran Velvaquez, Devin Nelson, Kevin Rivera, Luis Vega, Philip Cruz,
Mohammed Khadeer, Joseph Dopson
2. Bolton
17:29 17:41 18:02 18:14 18:43 ( 18:54) ( 19:51) = 1:30:09
Brendan Callahan, Harold Hennessey, Trevor Chambers, Evan Jaworski,
Chris Armstrong, James Fritsche, Drew Monroe
3. St. Bernard
17:30 18:15 18:16 18:22 19:41 ( 20:12) ( 20:42) = 1:32:04
Connor Gralton, Ryan Londregan, Jonathan Cabral, James Rose, Joey
Ferraro, Charles Rose, Alex Davis
4. Shepaug Valley
16:58 18:32 18:41 18:45 19:50 ( 19:59) ( 20:35) = 1:32:46
Logan Ross, Ellery Rourk, Clayton Firmender, Ed Wolfe, Steve Williams,
Bill Heyne, Sean Leveille
5. Hale Ray
17:31 18:19 18:30 19:23 19:25 ( 19:47) ( 19:58) = 1:33:08
Nate Dominy, Trevor Dominy, Matt Tung, Sam Ballek, Dakota Urban, Mark
Nichols, Kieran Crozier
6. Portland
17:23 18:17 18:35 19:28 19:46 ( 20:30) ( 20:47) = 1:33:29
Nicholas Blanchard, Jason Staub, Jonathan Dolan, Adam Harris, David
Tacey, Andrew Donahue, Krystian Adamowicz
7. Thomaston
17:45 17:45 18:59 19:19 19:42 ( 20:06) ( 20:20) = 1:33:30
Luke McMahon, Seth Abbott, Zach Simpson, Alex Scougall, Joe Fainer,
Trevor Daigle, Justin Gallo
8. Litchfield
18:18 18:36 19:10 19:43 19:51 ( 20:06) ( 20:48) = 1:35:38
Ryan Gannon, Conor Courtney, Carl Costa, Peter Wihbey, Carlos
Rodriguez-Bilb, Harry Krizmanich, Henry Kaule
9. Lyman Memorial
18:31 18:58 19:09 19:36 19:44 ( 20:22) ( 21:08) = 1:35:58
Jason Reynolds, Devin McCall, Justin Starr, Andre Decarmine, Holt
Sihvonen, Mason Madison, Matt Bessette
10. East Windsor
18:46 18:47 19:52 20:05 20:18 ( 20:51) ( 21:13) = 1:37:48
Dylan Costa, Daniel Guagni, Nathan Blais, Brendan Carone, Clay Harmon,
Daniel Blais, Clayton O'Dell
11. Notre Dame-Fairfield
18:52 19:32 19:47 19:48 20:50 ( 21:06) ( 21:49) = 1:38:49
Sean Bradley, Steve Meyer, Daniel McCarthy, Kevin Bradley, Rj Cremin,
Sean Cronan, Brendan Wardlow
12. East Granby
17:44 19:11 19:47 21:00 21:24 ( 21:58) ( 24:18) = 1:39:06
Alex Moger, Conor Fitzgerald, Bryan Chester, Sai Chintalpelly, Jason
Bourgault, Robert Glassman, Kevin Blanchard
13. St. Paul Catholic
19:18 19:21 19:38 21:14 21:39 ( 21:46) ( 21:48) = 1:41:10
Joshua Dobratz, Nick Iacovelli, Adam Litwinko, Colin McGowan, Ryan
Mills, J.D. Konikowski, Jack Sullivan
14. Tourtellotte
19:41 20:15 20:39 21:21 21:23 ( 23:09) = 1:43:19
J. Riley O'Connell, Kevin Poitras, Jack O'Connell, Cody Rogers,
Benjamin Carr, Dheric Seney
15. Wheeler
19:37 20:04 20:37 21:12 22:21 ( 23:28) ( 24:46) = 1:43:51
Max Reck, Troy Srtefanski, Billy Grigg, Henry Smith, Tyler DiBrino,
Joe Dellaporta, Jr Owens
16. Classical Magnet
18:37 19:55 20:51 22:42 22:57 ( 23:04) ( 24:24) = 1:45:02
Joshua Alabre, Emerson Dang, Angel Arriaga, Jameal Cushnie, Ryan
Springer, Matthew Cook, Timothy J Noel-Sullivan
17. Immaculate
19:07 20:55 21:22 22:09 22:16 ( 22:23) ( 22:39) = 1:45:49
Nicholas Hatcher, Ben Schultz, Ricky Kerins, Jake Allen, Andrew Witek,
Philip Kallberg, John Wunsch
18. Wamogo
18:33 21:10 22:00 22:45 22:48 ( 22:58) ( 23:00) = 1:47:16
Nick Nemergut, Jed Gravel, Mitchel Rousseau, Evan Dalke, Alex Brady,
Zachary Williams, Ben Hood
19. Gilbert
19:32 20:42 21:55 22:35 23:16 ( 23:30) ( 23:32) = 1:48:00
Alec Goulet, Mike Rodriguez, Andrew Christiansen, Cassius Pac, Luke
Corbran, Alex Davis, Roger Aiudi
20. Sacred Heart
19:43 22:01 22:27 22:28 22:50 ( 25:16) = 1:49:29
Siddharth Awasthi, Nathaniel Hintz, Tomas Ramirez, Francisco Cortez,
David Gallino, Christian Traver
21. Amistad Academy
21:33 21:56 22:40 22:42 24:21 ( 25:31) = 1:53:12
Tubyez Cropper, Cameron Johnson-Jenkin, Neville Williams, Brandon
Wilson, Carlos Roman, William Dimbo
22. Putnam
21:28 22:29 22:59 24:39 24:43 ( 25:30) = 1:56:18
Tristan Desilets, Vladimir Krivosheev, Alex St. Onge, Joseph Ionkin,
Ryan Peterson, David Swift